Náročný zásah

Velký požár skladu plastů v Praze! Dva hasiči zasahovali i po zranění

Petr Barták
Petr Barták, Eva Pavelková
10.5. 2020 5:14
Téma:

Pražští hasiči zasahovali od brzkých ranních hodin u velkého požáru skladovaného plastu v Dolních Měcholupech. Hasiči vyhlásili 3. stupeň požárního poplachu, dva z nich se při zásahu zranili.

Hlášení o požáru dostali hasiči v neděli kolem druhé hodiny ráno. Do ulice Ke Kablu ihned vyrazilo několik cisteren, které vzápětí doplnily posilové jednotky. Byl vyhlášen 2. stupeň a následně 3. stupeň požárního poplachu.

 

"Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že se na místě nachází celkem 150 tun plastu, požárem bylo zasaženo 50 tun a ohrožena cisterna s 20 tisici litry nafty a přilehlá hala," popsal mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

Na pomoc dorazili v rámci mezikrajové pomoci i hasiči ze Středočeského kraje. Podle mluvčího se hasilo pomocí deseti vodních proudů. Do akce nasadili hasiči i výškovou techniku, kvůli hustému kouři museli použít dýchací masky. Dva z nich se lehce zranili, ale pokračovali v zásahu.

 

 

Silnici k průmyslovému areálu obsadili policisté, aby zajistili, že nejprve projedou cisterny přivážející k požáru vodu. Vjezd do areálu byl uzavřen.

 

"Chemická služba prováděla kontrolní měření koncentrací škodlivin v ovzduší. Naměřené hodnoty nepřekročily nebezpečnou mez," informoval Kavka.

 

Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu před čtvrtou hodinou ranní, další tři hodiny pak dohašovali a rozhrabávali ohořelé části balíků odpadu. Přilehlou halu a i cisternu s naftou, které plameny ohrožovaly, se podařilo uchránit. Hasiči teď spolu s policisty budou zjišťovat přesnou příčinu požáru.

Související témata:
TN.cz