GALERIE skandály s potravinami

Tyhle hnusy k nám vozí z Polska: Ministerstvo ukázalo desítky fotek

Nevyhovující potraviny
Zdroj: Potravinynapranyri.cz , facebook, Ministerstvo zemědělství ČR
Téma:

Ministerstvo zemědělství je posledních pár dní pod velkým tlakem kvůli kauze s polským masem. Skandálů s polskými výrobky bylo ale už tolik, že je to jen špička ledovce. Ministerstvo zveřejnilo velký přehled závadných potravin, kterými nás naši sousedi v minulých letech zásobovali. Jejich počet vás šokuje!

Více než stovka potravinových kauz - tolika skandálům Polsko čelilo od roku 2010. Ministerstvo zemědělství v úterý na facebooku zveřejnilo album obsahující fotografie více než 130 závadných výrobků, které se za posledních devět let z Polska dostaly na náš trh.

 

GALERIE: Závadné potraviny z Polska v období 2010 - 2014

1
/
11
Zdroj: facebook, Ministerstvo zemědělství ČR
Závadné polské potraviny - 11

 

2010
Potravinoví inspektoři našli v tresčích játrech v konzervách vysoké množství toxických látek, jako jsou dioxiny a polychlorované bifenyly. Obě látky jsou karcinogenní, podle některých zdrojů je dioxin TCDD dokonce nejsilnějším známým karcinogenem, který je extrémně škodlivý v jakémkoliv množství.

 

V tomtéž roce byly ve zmrzlině z Polska odhaleny arašídy, které ale nebyly uvedené ve složení. "Arašídy stejně jako všechny suché skořápkové plody (mandle, kešu, vlašské ořechy, lískové ořechy atd.) patří mezi alergenní složky a jako takové musí být vyznačeny ve složení potraviny," informuje ministerstvo zdravotnictví. Pro silného alergika by pozření zmrzliny s arašídy mohlo mít fatální následky - anafylatický šok je závažný a může způsobit i smrt.

 

2011
Rok 2011 nám přinesl spoustu nových věcí, mezi nimi i plesnivý pudink Paula od Dr. Oetkera z polského dovozu. Co je však trocha plísně oproti bakterii Listeria monocytogenes, kterou potravinářská inspekce objevila halibutech uzených studeným kouřem?

 

 

Bakterie se přes kontaminované potraviny dostává do trávicí soustavy a je původcem nebezpečného onemocnění listeriózy, které je obzvlášť nebezpečné pro novorozence a těhotné ženy, u kterých vede k potratu. Ze všech známých potravinových patogenů L. monocytogenes způsobuje nejvíc úmrtí v Evropě a v USA.

 

2012
V roce 2012 nám z Polska dovezli například kvašené okurky obsahující kyselinu mravenčí. Ta se sice běžně používá jako konzervační látka, v potravinářství je ale zakázaná. Ve vyšším množství v krevním oběhu může způsobit i smrt.

 

V tomtéž roce potravinářská inspekce odhalila v křupkách lepek, což by samo o sobě nebyl problém, kdyby ty křupky nebyly bezlepkové. "Lepek je významný alergen a jeho nevědomé požití celiakem může vyvolat vážné zdravotní komplikace," napsalo ministerstvo zemědělství.

 

Obrovským skandálem byla přítomnost bakterií rodu Salmonella ve vaječné moučce v polských sucharech. Jako by bakterie způsobující onemocnění, jako je břišní tyfus nebo salmonelóza, nebyla sama o sobě vážná, polské dozorové orgány případu nasadily korunu tím, že o něm informovaly s dvouměsíčním zpožděním. V systému rychlého varování!

 

 

Velkou kauzou byla také technická sůl v uzených výrobcích (klobásy, šunka), ale  v rybích konzervách, chlebu a pečivu. Podle ministerstva zemědělství šlo celkem o tisíce tun potravin.

 

2013
Ani rok 2013 se neobešel bez pořádné kauzy. Potravinářská inspekce tentokrát obdržela z Polska informace o vysokém riziku kontaminace několika druhů sušenek - ty měly obsahovat jed na hlodavce.

 

Jedy jsme z Polska dostali také v zásilkách žampionů, které obsahovaly koncentraci pesticidů carbendazimu a benomylu. Pesticidy jsou pro zdraví lidí vysoce škodlivé - působí toxicky na vývoj nervové soustavy, mohou také zvyšovat riziko vzniku leukémie u dětí.

 

GALERIE: Závadné potraviny z Polska v období 2015 - 2018

1
/
10
Zdroj: facebook, Ministerstvo zemědělství ČR
Závadné potraviny z Polska - 1

 

2014
V roce 2014 k nám dorazily z Polska párky, které podle laboratorní analýzy obsahovaly sóju. Ta však na obalu nebyla vyznačena, a protože se jedná o alergen, mohly párky ohrozit zdraví alergiků. "Zjištěné množství významně překračovalo koncentraci, kterou by bylo možné považovat za neúmyslnou technologickou chybu při výrobě," tvrdí ministerstvo zemědělství.

 

Nejen párky byly nebezpečné, ale i zelenina. Od sousedů k nám doputovaly mrkve s olovem a kadmiem, které jsou pro lidský organismus jedovaté, a také rajčata s obsahem pesticidu, který není při ošetřování zeleniny povolený. Rajčata byla tudíž jedovatým dinotefuranem postříkána nelegálně.

 

2015
Co našla potravinová inspekce v produktech z Polska v roce 2015? Například nadměrné množství dusičnanů ve špenátu. Dusičnany se používají jako hnojivo, užívají se ale také v pyrotechnice - díky jejich vlastnostem se docela dobře osvědčují při výrobě střelného prachu. Ve zvýšeném množství jsou nebezpečné zejména pro děti, i pro dospělé ale mohou při vysoké dávce znamenat vážné zdravotní komplikace.

 

 

2016
Rok 2016 byl poměrně výživný, zvlášť co se týče masných výrobků. Velký skandál způsobilo vepřové maso, u kterého byla zjištěna kontaminace bakteriemi rodu Salmonella. V témže roce byla ta samá bakterie nalezena i v krůtím mase. A aby Salmonelly nebylo málo, byla v roce 2016 objevena i ve vajíčkách. Kvůli tomu byl v Evropě zakázán prodej 3,5 milionu polských vajec.

 

Kontaminované bylo i maso divočáka ve zvěřinovém závodě, kde prohlídka odhalila nebezpečného parazita svalovce. Pokud člověk sní kontaminované maso, které nebylo dostatečně tepelně upravené, hrozí mu onemocnění trichinelózou. Ta se kromě horečky, zvracení a průjmu postupně projevuje také bolestí svalů a svalovými třesy. Nejrizikovější skupinou jsou těhotné ženy, u kterých onemocnění způsobuje potrat.

 

2017
Rok 2017 byl ještě nabitější - opět se objevilo několik případů kontaminace potravin Salmonellou. Kromě kuřecího masa se jednalo také o čokolády, a dokonce i špenát.

 

Připomeňte si některé nejznámější kauzy z období 2010 až 2018. Všechny potraviny si můžete prohlédnout na facebooku ministerstva:

 

Mezi nebezpečnými výrobky, které se v roce 2017 objevily na českém trhu, byl i čaj. "U něj byla zjištěna přítomnost tropanových alkaloidů atropinu a skopalaminu. Výrobek mohl vyvolat akutní zdravotní obtíže zejména u citlivých jedinců," informovalo ministerstvo zemědělství. A není divu, atropin funguje v podstatě jako droga. Způsobuje změny psychického stavu - sklon k mluvení, smíchu, pláči, či dokonce agresi, způsobuje halucinace a ztrátu paměti a ve velkém množství může vést až k ochrnutí mozku a kómatu.

 

2018
V roce 2018 se na českém trhu objevila polská jablka, která byla kontaminovaná propargitem. "Používání propargitu k ochraně rostlin je na území EU zakázáno pro jeho nežádoucí vedlejší účinky," uvedlo ministerstvo zemědělství. Mezi ty patří různé kožní problémy, v nadměrném množství může mít i karcinogenní účinky.

 

Polští sousedé nám sem neposlali jen otrávená jablka, ale také pekingské zelí. U něj byla zjištěna kontaminace pesticidem flonicamidem, který se používá jako ochrana proti hmyzím škůdcům. Totéž platí pro květák a kapustu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tady prodávají zkažené jídlo! Jak poznat, že se obchodu máte vyhnout obloukem?
10 nejčastějších otázek o mase. Vadí, když světélkuje a zničí zápach pečení?

sei TN.cz