Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2019
Historický objev

Velký průlom pro archeology: Hrobka Kleopatry odhalena!

Kleopatra
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Archeologové v Egyptě zažívají šťastné dny. Blízko Alexandrie objevili oblast, kde by se mohla nacházet těla Kleopatry a Marka Antonia. Mohla by tak být nalezena jejich dlouho ztracená hrobka.

Egyptská královna Kleopatra a vojevůdce Marcus Antonius se velmi milovali. Měli spolu tři děti. Jejich láska však skončila tragicky. Poté, co se Antonius domníval, že Kleopatra spáchala sebevraždu, probodl se mečem. Kleopatra se však jen ukrývala, a když se k ní donesla zpráva, co její muž udělal, otrávila se, aby mohla být s ním.Manželé byli pohřbení společně v jedné hrobce, kterou podle informací zahraničních médií objevili archeologové v Egyptě. Měla by se nacházet v oblasti Taposiris Magna blízko měst Alexandria a archeologové ji chtějí odkrýt, co nejdříve a doufají, že se v ní Kleopatra i Marcus Antonius nacházejí.

 

 

"Dlouho ztracená hrobka Kleopatry a Marka Antonia by mohla být odkryta. Pohřebiště bylo konečně odhaleno v oblasti Taposiri Magna, vzdálené 30 kilometrů od Alexandrie," uvedl egyptský archeolog Zahi Hawass pro deník Mirror.

 

Archeolog doufá, že naleznou v hrobce oba manžele. Podle něho jsou na správné cestě. "Vím přesně, kde musíme kopat,“ dodal Hawass. Odhalení hrobky by také mohlo archeologům pomoci dokázat, zda Kleopatra opravdu spáchala sebevraždu, nebo byla zavražděna.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POTVRZENO! Ženy vládly mužům už v pravěku
Tajemství holení: Jak to dělaly Římanky nebo Kleopatra?

reg TN.cz
Reklama