mražené pochoutky

Velký test zmrzlin ve vaničkách: Tyto si vedly nejlépe! SROVNÁNÍ

Zmrzlina ve vaničce
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Sezóna zmrzlin je v plném proudu – zatímco v létě typicky výrazně stoupá zájem o ty jednoporcové v kornoutcích, mražené krémy ve vaničkách jsou oblíbenou pochoutkou po celý rok. Veterinární ústav provedl test čokoládových, jahodových a vanilkových zmrzlin ve vaničkách, a které z nich dopadly nejlépe?

Jahoda, čokoláda a vanilka patří mezi tradiční a zároveň nejoblíbenější příchutě zmrzlin. Státní veterinární ústav ve spolupráci s projektem Vím, co jím a piju v laboratořích otestovaly celkem osm čokoládových, osm vanilkových a devět jahodových mražených krémů, přičemž dva z nich byly kombinací obou příchutí.

 

Hodnotily se věci jako vůně, vzhled a konzistence, která musí být jemná a krémovitá. Na základě toho zmrzliny dostaly známky jako ve škole od 1-5 a výrobek, který který dostal nejméně bodů, byl nejlepší. Kromě toho se také věnovala pozornost informacím na obalech, jak je energetická hodnota, obsah tuku, nasycených mastných kyselin a cukrů. Důležité také bylo správné pojmenování a alergeny.

 

 

Zmrzliny, které měly nejvíc cukru a nasycených mastných kyselin, dostaly méně bodů. "Více než 95 % populace nedodržuje doporučení ohledně příjmu těchto rizikových živin. Je určitě žádoucí věnovat pozornost jejich obsahu ve výrobcích," uvedl Státní veterinární ústav.

 

Paradoxně ne vždycky znamená vyšší cena kvalitnější zmrzlinu. Například nejdražší testovaný mražený krém s jahodovou příchutí od Häagen-Dazs dostal jedno z nejhorších hodnocení.

 

Hodnocení jahodových, vanilkových a čokoládových zmrzlin najdete na další straně!

1
2 3 4
sei TN.cz