KRÁLOVÉHRADECKO

Velký úlovek! Policie dopadla gang zlodějů kol, vydělali si statisíce

Filip Pultar
Filip Pultar
7.6. 2021 21:09
Téma:

Jednou z mála trestných činností, které v době pandemie stouply, jsou krádeže kol. Objasnit se podaří jen zhruba každou pátou takovou krádež. Ale teď dopadli kriminalisté na Královéhradecku hned tři skupiny zlodějů kol. Od podzimu jich měli odcizit desítky.

Poslední ze zlodějů skončil schovaný na stromě. Vypátral ho policejní pes Roky. Podezřelý totiž při útěku od poslední krádeže udělal zásadní chybu, když ztratil kšiltovku.

 

Celkem policisté na Královéhradecku jen minulý týden pozatýkali osm lidí ze tří skupin. Vesměs to byli recidivisté, pro které byly krádeže zdrojem obživy. Vydělali si tak půl milionu, kola prodávali pod cenou celá, nebo po dílech.

 

"Dva jsou ve vazbě a všem hrozí až pět let ve vězení," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

 

 

S tím, jak se bicykl stal v době koronavirové nejžádanějším sportovním artiklem, na který se čeká i několik měsíců, počty krádeží stoupaly. Za loňský rok zmizelo ze stojanů, sklepů, balkonů nebo prodejen skoro 7 000 kol.

 

Přitom výrobci i prodejci dělají vše možné, aby dražší modely zabezpečili. Montují do nich GPS nebo se na ně dává speciální nátěr.

 

Na Královéhradecku už je situace tak vážná, že skoro každý cyklista tam má dvě kola. Jedno dražší na jízdu do přírody a druhou plečku na jízdu po městě. Ani to ale mnohdy zloděje neodradí.

 

 

Přitom zejména krádeže starších modelů už se do statistik ani nezapočítávají. Od loňského října totiž stoupla hranice pro trestný čin z pěti tisíc na dvojnásobek. Přesto je trestných činů víc než do roku 2019. 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mb TN.cz