pátrání pokračuje

Velký útěk! Na Jindřichohradecku se potuluje stádo bizonů!

Stádo bizonů - Ilustrační foto
Zdroj: Zbyněk Schnapka / CNC / Profimedia
Téma:

Na bizony v tuto chvíli nemusíte narazit jen v zoo, ale narazit na ně můžete také na Jindřichohradecku, kde se před dvěma týdny podařilo stádu prorazit ohradu. I když se pracovníkům ranče podařilo velkou část nahnat zpět, několik kusů i přes dlouhou dobu stále uniká pozornosti.

Bizoni uprchli z farmy u osady Rožnov už před dvěma týdny. Zvířata prorazila ohradu kvůli těžké technice, která pracovala nedaleko. Pak se rozprchla do širokého okolí, velkou část se podařilo zahnat zpět, několik kusů je ale podle portálu Idnes stále na útěku.

 

To potvrzuje i pondělní prohlášení společnosti na sociálních sítích: "Stále se hledá 12 bizonů v okolí Starého města. Pokud byste je někde viděli, prosím, volejte na linku 158."

 

Staré Město pod Landštejnem, kde byli bizoni naposledy spatřeni, je vzdušnou čarou od ranče vzdálené kolem sedmi kilometrů.

 

 

Setkání s bizonem ve volné přírodě může znít zajímavě, pracovníci ranče ale doporučují, aby se k nim lidé v případě setkání nepřibližovali a raději kontaktovali policii.
 

klma TN.cz