Sdílené koloběžky

Velký zásah proti koloběžkářům! Policistům s nimi došla trpělivost

Téma:

Sdílené koloběžky od léta zaplavují Prahu. Koloběžkáři, kterými jsou především turisté, si často nedělají hlavu s dopravními zákazy nebo omezeními. V pátek se proto na jejich kontrolu zaměřili policisté.

Pražští policisté v posledních týdnech zveřejnili několik videí, které zachycují nehody cizinců na sdílených koloběžkách. Řidiči často nedodržují dopravní předpisy, proto je od pátečního dopoledne až do večera muži zákona kontrolovali.

 

"Policisté kontrolují nejen dodržování pravidel silničního provozu, ale také, zda nejezdí pod vlivem alkoholu, či drog," uvedla na twitteru Policie ČR. Kontroly probíhaly především v centru města, kde jezdí koloběžkářů nejvíc.

 

 

Krátce před šestou hodinou večer policisté oznámili, že pokutu už dostalo několik lidí. Prohřešek byl vždy stejný - jízda na koloběžce po chodníku. Na konci září cizinec smetl na Václavském náměstí dvě ženy, poté nadýchal přes dvě promile alkoholu.

 

 

Praha s elektrokoloběžkami bojuje dlouhodobě. Na začátku týdne radní rozhodli, že hlavní město vypoví memorandum se společností Lime, která službu sdílených koloběžek provozuje. Vadí jim mimo jiné to, že firma nedokáže zabránit tomu, aby její klienti parkovali koloběžky na chodnících.

epa TN.cz