úspěšný zásah

Velký zátah v Praze, zásahovka si počíhala na dodavatele kokainu

Jan Mareš
Jan Mareš
27.12. 2019 20:14
Téma:

Pražští policisté jdou už několik měsíců po dealerech a dodavatelích drog. A podle všeho se jim daří. Teď se pochlubili, že vypátrali a zadrželi jednoho z hlavních dodavatelů kokainu v metropoli. Při domovní prohlídce u něj našli eura za několik set tisíc korun. Osmatřicetiletého muže s českým občanstvím zadrželi přímo na ulici.

Podle policie jde o velkou rybu. Má se jednat o muže, který několik let po celé Praze distribuoval kokain. "Momentálně máme zadokumentováno, že prodal více jak tisíc gramů kokainu. Byl velice opatrný, měnil způsob svého chování, způsob dopravy, cestování po Praze," popsal kriminalista Jaromír Badin.

 

Nakonec si ale pro něj přišla přímo při předávce zásahová jednotka. Podle policie muž žil v Česku minimálně deset let, nikdy ale nepracoval, i přesto měl vysoké příjmy. A tak se dá předpokládat, že jeho klientela byla velmi široká.

 

Šlo hlavně o stálé zákazníky. Při domovní prohlídce se u něj našlo několik dalších gramů kokainu a desítky tisíc eur. Muž skončil ve vazbě.

 

"V současnosti hrozí osmatřicetiletému obviněnému za prodej drog až dvanáctiletý pobyt za mřížemi," sdělila mluvčí policie Violeta Šiřišťová.

 

 

Pražská policie se snaží vytlačit prodejce drogy z metropole dlouhodobě. Do ulic proto čím dál častěji vyráží speciální tým. Třeba v září policisté zadrželi v Týnské ulici dealera, který prodal turistovi dávku kokainu. Ačkoliv před policisty utíkal, nakonec byl dopaden a práci policie ocenili přihlížející potleskem.

 

Mezi nejčastějí místa, kde se dealeři pohybují, stále podle kriminalistů patří hlavně Staroměstské a Václavské náměstí. Nejvíc se prodává kokain a marihuana.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
klma tn.cz / TV Nova