Obcházení zákazu

Zákaz vycházení, ven jen s mazlíčkem! Španělé tak venčí rybičky i slepici! VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
25.4. 2020 15:11
Téma:

Nařízení chodit ven jen v nejnutnějších případech kvůli pandemii Covid-19 nedopadlo jen na Čechy, pořádně brnká na nervy i Španělům. Jihoevropané tak hledají způsoby, jak příkaz obejít, aby si mohli protáhnout nohy. A kreativita jim rozhodně nechybí.

Z nařízení nevycházet totiž existují výjimky - úřady povolily venčit mazlíčky. A protože z domácího "kriminálu" se chce aspoň na chvíli dostat skoro každý, objevili se koumáci, kteří na mazlíčky povýšili dost netradiční zvířata.

 

Jak upozorňuje CNN, nejčerstvějším úlovkem je muž, který v pátek ve městě Logroño na severu země vzal na procházku rybičku v akváriu. Policejní hlídku, která ho zastavila, ale neobalamutil a stejně dostal pokutu za porušení vládních nařízení.

 

Španěl "venčil" rybičku, dostal pokutu:

 

 

Majitel rybičky každopádně není první (a pravděpodobně ani poslední), kdo se rozhodl oejít nařízení nevycházet a udělal si procházku se zvířetem, které opravdu venčit nepotřebuje.

 

Přesně před měsícem totiž příslušníci veřejné stráže (Guardia Civil) v Lanzarote pro změnu nachytali chytráka, který se vydal na špacír se slepicí. Dokonce jí i nasadil vodítko, aby mu pták nepláchl.

 

Rybička a slepice jsou alespoň živá zvířata. 16. března ale policisté natrefili na chlapíka, který venčil psa na vodítku. Akorát ten pes byla hračka.

 

 

Ten samý den se stalo hitem internetu video z jihu Španělska, jehož hlavním hrdinou je vtipálek, který udělal zvíře ze sebe a hned vyrazil do ulic.

 

To, že tyranosauři vyhynuli už před desítkami milionů let, mu vůbec nevadilo. Ale alespoň měl zakrytý nos a ústa. Španělská vláda zatím nouzový stav v zemi protáhla do 9. května.

TN.cz