Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jihoamerická krize

Venezuelský politik nechtěl z auta, tak ho odtáhli rovnou do vězení!

Policejní konvoj odváží Edgara Zambrana
Zdroj: APTN

Vleklá krize v jihoamerické Venezuele nekončí. Agenti zdejších tajných služeb zadrželi druhého muže zdejší opozice Edgara Zambrana. Když místopředseda Národního shromáždění odmítl opustit svůj vůz, agenti ho nechali odtáhnout přímo do vězení.

Jak připomíná BBC, jedná se o první zatčení představitele opozice od minulého týdne, kdy se opozice pokusila podnítit vojenský převrat proti vládnoucímu Nicolásu Madurovi.

 

Zambrano je pravou rukou Juana Guaidóa, kterého více než 50 států uznává jako vůdce Venezuely, Madurovi navzdory.

 

Předseda Strany demokratické akce Carlos Prosperi novinářům řekl, že měl s Edgarem Zambranem v Caracasu schůzku těsně před jeho zatčením. Pak se náhle objevili agenti tajné služby Sebin.

 

 

"Oni to auto úplně obklopili a odmítli nás k němu pustit. Pak přivolali odtahovku a vůz odtáhli pryč," popsal Prosperi. Dodal, že Zambrano nejspíš skončl v nechvalně proslulé věznici El Helicoide.

 

Sám Guaidó označil zatčení svého pobočníka a odtažení jeho i s autem za absurdní. Zatčení ovšem hrozí i dalším opozičním předákům - venezuelský nejvyšší soud totiž nařídil jejich zadržení právě kvůli neúspěšnému vojenskému převratu.

 

Pusťte si reportáž z minulého týdne:

 

pez TN.cz