grilovací speciál

Venkovní kuchyně se stávají hitem! Proč jsou tak skvělé?

venkovní kuchyně
Zdroj: Profimedia

Chcete mít originální a praktickou terasu? Už vás nebaví připravovat jídlo doma, když se návštěva baví venku na zahradě? Přicházíme s nápadem, který vám ulehčí práci a zpříjemní posezení.

Historie těchto kuchyní sahá až k indiánským kmenům, které si vařily jídlo venku v kouři. Poté se tento způsob vaření rozmohl do USA. Američané, kteří jsou známí svou přátelskostí, začali pořádat tzv. barbecue párty a následně se venkovní grilování rozšířilo a stalo se oblíbeným na téměř všech kontinentech.

 

Proč vařit venku?

 
Kladete si otázku, zda pro vás taková kuchyň nebude zbytečná? My vás vyvedeme z omylu! Kuchyně tohoto typu jsou velmi praktické a variabilní. Na realizaci nepotřebujete moc místa a při stavbě záleží čistě na vaší fantazii. Fakt, že můžete jídlo připravovat přímo na zahradě a bavit se tak s ostatními, považujeme za velkou výhodu.


Rozhodli jste se pro stavbu zahradní kuchyně, ale bojíte se, že to bude složité? Naopak! Základem pro stavbu je najít takový materiál, který bude odolný vůči všem povětrnostním podmínkám. Nezapomeňte, že chcete, aby vám kuchyň několik let vydržela. Je proto důležité zvolit takový materiál, který odolá větru, mrazu, sněhu i dešti. Vhodné jsou například ošetřená cihla nebo kámen, který je nesporně nejlepší ve své pevnosti.

 

 

Jaké pořídit vybavení?


Vybavení kuchyně závisí na náročnosti uživatele. Někdo si vystačí s venkovní plotnou a odkládací plochou, jiní majitelé si rádi dopřejí luxus v podobě úložných prostor, trouby a baru. Za základ, který by neměl chybět v žádné kuchyni, považujeme malou lednici, vestavný gril a dřez.


Jistě víte, že existuje spousta druhů grilů. Jaký je ale nejlepší volbou do venkovní kuchyně? Asi každý milovník grilování vám poví, že nejlepší chuť získá maso z grilování na dřevě. Z důvodu větší bezpečnosti se ale při hledání vhodného grilu do venkovní kuchyně poohlédněte raději po grilu plynovém nebo elektrickém. I ty už nabízejí celou řadu vychytávek, které vám jedinečnost dřeva důstojně vynahradí.

 


Ať už zvolíte jakýkoliv materiál, vybavení a umístění, věřte, že rozhodnutí k stavbě venkovní kuchyně nikdy nebudete litovat. Nejenže vám bude každý vaše grilovací hnízdečko závidět, ale získáte tak místo, kam se můžete se svými blízkými a přáteli kdykoliv zašít a užít si společné letní chvilky. 

sik TN.cz