Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2018 09:29
výstraha

Pozor na namrzající silnice, varuje policie! V Brně bouralo devět aut

Silnice v zimě
Zdroj: Thinkstockphotos

Po dvou teplejších dnech a dešti se v úterý večer znovu ochladilo. Právě proto meteorologové vydali výstrahu před náledím, mokré povrchy totiž namrzají. Před namrzajícími silnicemi varovali i policisté, v Brně ve středu ráno vyjeli k nehodě devíti aut.

"Řidiči, pozor! Vozovky zejména na mostech namrzají. Přizpůsobte tomu rychlost a styl jízdy. V Porgesově ulici řešíme nehodu 9 vozidel. Místo je s omezením průjezdné," informovala policie ve středu ráno na Twitteru. Nehoda se podle policejního portálu obešla bez zranění.

 

Policisté upozorňovali na ledovku na silnici 4231 u Břeclavi, kde po sedmé ráno nabouralo osobní auto do svodidel. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

 

Náledí se podle policie mohlo tvořit na dálnici D11 na Kolínsku kolem 60. kilometru.

 

Ledovka se tvořila také na Vyškovsku na silnici 430 v obcích Vyškov, Luleč, Nemojany, Tučapy, Komořany a Rousínov. Průjezd je podle policie možný se zvýšenou opatrností.

 

Před možnou tvorbou ledovky a námrazy varovali také meteorologové. Teploty klesaly často na 0 až -4 °C, mokré povrchy namrzaly a místy se tvořilo náledí.

  

 

"Za studenou frontou, která postoupí z našeho území k východu, se k nám začne rozšiřovat od západu tlaková výše a po její přední straně k nám pronikne chladný vzduch od severozápadu," doplnili meteorologové.

 

 

Výstraha před náledím platila od úterní 21. hodiny do středeční 9. hodiny dopoledne pro celý Karlovarský, Plzeňský, Liberecký a Ústecký kraj, částečně se bude náledí tvořit také v Pardubickém, Královéhradeckém, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

   

Podívejte se na předpověď počasí:

mom TN.cz
Reklama