poznáváte ji?

Věra hledá ztracenou sestru! Před 51 lety zmizela do Německa

Věra hledá Lýdii - 3
Zdroj: TN.cz
Hana Mikulková
Hana Mikulková
24.7. 2019 11:05
Téma:

Věra hledá svoji sestru Lýdii, se kterou se nikdy nesetkala. Lýdie se totiž se svou matkou přestěhovala do Německa okolo roku 1968, když byly obě sestry ještě malé děti. Společného měly jen otce, který také s dcerou ztratil kontakt.

V současnosti by mělo Lýdii být mezi 60 až 67 lety. "Můj otec měl za svého mládí známost, ze které se narodila holčička," řekla Věra, která by si svou sestru moc přála najít. "Bohužel rodina vztahu nepřála, tak se rozešli," vysvětlila. 


Matka Lýdie se jmenovala Alice Muratová a se svou dcerou žila první roky jejího života v Teplicích. "V ulici Kollárova nebo Jiřího Wolkera," dodala. Rodina Alice okolo roku 1965 údajně prala lidem v Teplicích prádlo. Věra neví, jestli měla Lýdie příjmení po matce – Muratová, nebo byla po otci Houšková.

 

Alice měla mít v Německu příbuzné, za kterými se přestěhovala, když Lýdii bylo přibližně 10 let. "V letech 1968 až 1969 můj otec musel něco podepsat, že dává souhlas k odstěhování mé sestry," dodala Věra.

 

Poznáváte Lýdii, nebo víte, kde by se mohla nacházet? Napište nám na zpravy@nova.cz. Děkujeme.

 

Otec obou sester, Otto Houška, o Lýdii prý nikdy nemluvil. "Až jednou se mi svěřil a bylo mu moc líto, že už ji nikdy neviděl. Můj otec se nezřekl svých povinností, o sestru měl zájem a platil na ni," popsala Věra s tím, že alimenty přestal platit až s jejím odchodem do Německa.

 


 

"Když táta zemřel, našla jsem tři fotografie, na kterých je moje sestra. Řekla mi to mamka," dodala Věra. Barevná fotografie, kterou najdete v galerii, byla podle ní pořízena v Německu. "Myslím, že ji poslali i s dopisem, ale taťka neodpověděl a tím se to uzavřelo," vysvětlila.

 

O Lýdii nemluvil nikdo z rodiny. "Bylo to takové tabu. Jen mi jednou maminka řekla, že někde v Německu žije moje sestra," vysvětlila. Věra by si moc přála Lýdii najít. "Nikdy jsem nepátrala, nevěděla jsem ani jak. Sama žádné jiné sourozence nemám, ráda bych něco zjistila, nebo jí i našla," řekla Věra.

 

Věra prosí veřejnost o pomoc s pátráním, třeba prý někdo dívku z fotografie pozná. "Bohužel mám strašně málo informací, ale věřím na náhody," zakončila.


Galerie: Lýdie s rodinou

1
/
3
Zdroj: TN.cz
Věra hledá Lýdii - 4

mik TN.cz