Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ovčák Capitan

Věrný pes zemřel vedle páníčkova hrobu! Čekal 10 let, na hřbitově žil

Pes Capitan zemřel vedle páníčkova hrobu
Zdroj: Profimedia
Pes strávil vedle páníčkova hrobu deset let

V Argentině zemřel německý ovčák Capitan, který více než deset let strávil u hrobu svého páníčka. Ze hřbitova se téměř nehnul a každou noc trávil přímo na hrobce.

Že je pes nejlepší přítel člověka, potvrzuje i příběh německého ovčáka Capitana a jeho páníčka. Když Miguel Guzman z argentinského města Villa Carlos Paz v roce 2006 zemřel, pes během pohřbu utekl neznámo kam. Píše o tom portál The Sun.

 

Po několika týdnech našla rodina Capitana na hřbitově, kde Miguel navždy odpočíval. Nikdo neví, jak jeho hrob našel, ani kde uplynulé dny byl. "Jednoho dne se tu objevil, úplně sám, a začal se potloukat po hřbitově, než nenašel hrobku svého pána," popsal tehdy správce hřbitova Hector Baccega.

 

Capitan nakonec u hrobu svého majitele strávil zbytek života, tedy více než deset let. "Přes den se šel proběhnout po hřbitově, vždycky ale spěchal zpět k hrobce. A každý den přesně v šest večer si lehl na hrob a zůstal tak celou noc," dodal Baccega.

 

 

Před čtyřmi lety si rodina všimla, že je s Capitanem něco v nepořádku, a vzala ho k veterináři. Zvěrolékař odhalil, že pejskovi selhávají ledviny. "Mohli jsme ho operovat, ale zřejmě by zemřel, proto jsme se rozhodli nechat ho na hřbitově, kde žil a cítil se dobře," uvedl veterinář Cristhian Sempels.

 

Kde bude Capitan pohřben, zatím není jasné. Úřady usilují o to, aby bylo jeho tělo zpopelněno a rozprášeno na hrobu. Ochránci zvířat chtějí psa pohřbít do hrobky vedle jeho pána. Další lidé navrhují, aby byl nabalzamován a z hrobky vznikl pomník.


ČTĚTE TAKÉ:

Proč je pes nejoblíbenější zvíře? Tyto fotky vám dají odpověď!
Jaký pán, taký pes - neuvěřitelná podoba

epa TN.cz