Indonésie

Vesničané ulovili půltunového krokodýla, v tlamě našli překvapení

Obřího krokodýla ulovili v Indonésii
Zdroj: Profimedia
Obřího krokodýla ulovili v Indonésii
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
12.8. 2020 17:35
Téma:

Obřího krokodýla, který údajně terorizoval celou vesnici, se podařilo odchytit na indonéských ostrovech Bangka-Belitung. Zoologové odhadli, že zvířeti bylo 50 let, měřilo 4,5 metru, vážilo půl tuny a poté, co v zajetí uhynulo, ho museli na místo, kde jej pohřbili, odvézt na radlici bagru.

Obří plaz měřil čtyři a půl metru. Místní mu připisovali několik útoků na vesničany. V pondělí večer spadla klec, zvíře se nechalo chytit do sítě. Ochránci přírody se snažili s vesničany vyjednat přesun velkého krokodýla jinam, to ale místní odmítli.

 

Mezitím zvíře v zajetí uhynulo. Vesničané odmítli zoologům vydat i tělo krokodýla. Tvrdili, že kdyby byl z vesnice odvezen, byla by obec prokletá.

 

"Měli obavy, že krokodýl by neměl být přemístěn z vesnice, protože je to démon. Jejich víra zabránila přemístění zvířete," uvedl podle listu Daily Mail zoolog Septian Garo.

 

 

Před pohřbem zvířete dostali zoologové možnost si krokodýla krátce prohlédnout. Největší překvapení objevili, když zvířeti otevřeli tlamu. Krokodýl neměl žádné zuby, přesto mu místní připisují řadu útoků. Vědci odhadli stáří zvířete na 50 let.

 

Než jej pohřbili, uřízli vesničané krokodýlovi hlavu. Věří totiž, že tak se nebude moci vrátit jeho duch, aby je strašil. Hlavu a tělo pohřbili zvlášť.

Související témata:
TN.cz