Dojemné video

Veterán nemohl na přehlídku, hasiči mu ji uspořádali pod okny

Hasiči uspořádali přehlídku nemocnému kamarádovi
Zdroj: facebook, Colleen Williams Hill
Hasiči uspořádali přehlídku nemocnému kolegovi
Téma:

Jak silné poutu je mezi hasiči ukázali hasiči z amerického města Roslyn v Pensylvánii. Bývalému kolegovi Howardu Williamsovi, který bojuje se zákeřnou nemocí a nemohl se zúčastnit přehlídky ke Dni obětí války, uspořádali soukromou přehlídku přímo pod okny nemocnice.

Obyvatelům města jako hasič pomáhal Howard Williams dlouhých 42 let. Předtím sloužil u amerického námořnictva. Na poslední pondělí v květnu v Americe připadá Den obětí války, kdy si Američané připomínají padlé vojáky.

 

Howard se chtěl zúčastnit přehlídky, kvůli zdravotnímu stavu ale nemohl. To ovšem nenechali jeho kolegové jen tak. Uspořádali mu soukromou přehlídku pod okny nemocnice, kde bojuje s vážnou nemocí.

 

 

"Hasiči z Roslynu dnes uctili mého otce jeho vlastní přehlídkou na Den obětí války. Táta byl členem hasičského sboru v Roslynu 42 let. Je také bývalým důstojníkem amerického námořnictva. Děkujeme Roslynu. Slovy mého táty: bylo to úžasné!" napsala na facebooku Howardova dcera Colleen.

 

Ta také sdílela dojemné video, jak Howard z nemocničního lůžka sleduje příjezd hasičských vozů a mává jim. Jeho bývalí kolegové pak vystoupí z vozů, seřadí se před nimi, Howardovi zamávají a zasalutují. Na rozloučenou ještě všechny vozy Howardovi zahoukaly.

 

 

"Howarde, děkujeme ti za tvoji službu zemi a této komunitě," uvedli hasiči na facebooku. Video, které Howardova dcera sdílela, vidělo za necelý týden přes 1,5 milionu lidí.
 

Související témata:
vbo TN.cz