Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Šokující odhalení

Veterináři vyrazili kontrolovat prodej kaprů. Byli zděšeni

Veterináři vyrazili kontrolovat prodej kaprů
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Takového kapra byste na štědrovečerním stole nechtěli! Státní veterinární správa provedla společně s policií kontrolu v areálu malešické tržnice. Při kontrole jednoho ze stánků s kapry se nestačili divit. Ryby páchly už na dálku!

Kontroloři ze Státní veterinární správy odhalili prodejce kaprů, který uchovával k prodeji těla mrtvých nevykuchaných ryb, které již byly na první pohled zkažené. "Povrch těl byl zapáchající, oslizlý a měl změněnou barvu," informovali veterináři, kteří stánek v areálu tržnice An Dong v Praze Malešicích odhalili.

 

Ryby nalezli inspektoři v nevyhovujících podmínkách. Dle jejich slov byla káď s rybami přeplněná a nedostatečně okysličená. "Ryby jevily známky dušení, některé byly v nefyziologické poloze a jiné dokonce leklé," popisuje Státní veterinární správa na svém webu. prodejce nabízel kromě kaprů, také karase, sumce a amury.

 

 

Inspektoři nařídili okamžité usmrcení části ryb a usmrcené ryby včetně těl zvířat nalezených v prodejně byly znehodnoceny obarvením. Prodejci byla nařízena likvidace na vlastní náklady.

 

 

"Celkové množství takto znehodnocených produktů činilo přes 80 kg," dodávají veterináři. Prodejci teď hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 50 milionů Kč. Případ bude předán také úřadu městské části Prahy 10, který bude řešit, zda nedošlo k týrání zvířat.

pan TN.cz