víkend u vody

Většina kempů hlásí plno. Houfy lidí vyrazily na vodu, před jezy byly fronty

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť, Petr Brzek
19.6. 2021 22:30
Téma:

Kdo si včas udělal rezervaci, mohl víkend strávit třeba u vody v kempu. I v nich totiž většina provozovatelů hlásí plno. Největší zájem byl o chatky, ale plná jsou prý i místa pro karavany. Stovky lidí vyrazily také na vodu. Například Vltava byla vodáků plná a před jezy museli dokonce čekat ve frontách.

Zaplněné jsou o tomto víkendu hlavně kempy u vody. Například na lipenskou přehradu si desítky lidí přijely užít slunečný víkend v obytném voze nebo pod stanem. "Přijeli jsme od pátku do neděle užít si víkend s rodinou, je krásné počasí," pochvalují si návštěvníci.

 

Lidé prý dávají přednost pohodlí, obrovský zájem je tak o ubytování v chatkách. Na řadě míst už jsou obsazené na celé léto. "Máme obsazené ty lepší objekty. Jsou to chatky, které jsou se sociálním zázemím. Tam ta obsazenost je na léto absolutní," sdělil Zdeněk Hůna z kempu Křivonoska.

 

Zaplněné jsou i vodácké kempy. Třeba u řeky Vltavy, na kterou o tomto víkendu vyrazily stovky lidí. Tropické teploty si vodáci užívali. Hlavně u stánků s občerstvením se tvořily dlouhé fronty.

 

 

Ne všude ale byla u vody taková pohoda. V boj o život se změnilo koupání starší ženy v rybníce v Černé u Bohdanče na Pardubicku. Dispečink záchranářů poslal do vzduchu i vrtulník.

 

Ženu se podařilo z vody vytáhnout ještě před příjezdem záchranářů, ti následně dlouhé minuty pokračovali v resuscitaci, která byla úspěšná. Seniorka skončila v pardubické nemocnici.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Kateřina Sejková TN.cz