Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.10. 2017 20:34
Prezidentské volby

Kubera vzdal boj o Hrad. Politické strany tají, koho ve volbě podpoří

Zdroj: TV Nova

Téměř všechny politické strany před volbami avizovaly, že se po nich rozhodnou, jak se postaví k volbě prezidenta. Zatím na to ale prý neměly čas.

Do prezidentských voleb určitě nepůjde senátor za ODS Jaroslav Kubera, prý z rodinných důvodů. A už včera oznámilo hnutí ANO, že nebude nominovat vlastního kandidáta. Uzávěrka přihlášek prezidentských kandidátů je sedmého listopadu.

 

Jedny volby skončily a už zhruba za tři měsíce budeme volit zase - nového prezidenta - Většina politických stran se ale ještě nerozhoupala, aby některého z kandidátů podpořila. Prý nestíhají. Nevyjádřilo se například ANO, komunisté ani ODS.

 

Konkrétní jméno zatím oznámily jen dvě strany - lidovci a STAN. A shodly se na bývalém předsedovi Akademie věd Jiřím Drahošovi. To v TOP 09 zatím vědí, koho nepodpoří - Miloše Zemana. Podle politologů by ale podpora politiků mohla kandidátům i uškodit.

Pokulhává i možnost nominovat vlastního kandidáta. Hnutí ANO prý vlastního kandidáta do prezidentské volby nepostaví, šéf hnutí Andrej Babiš dokonce přiznal, že zapomněl na blížící se uzávěrku přihlášek prezidentských kandidátů.

 

Vlastního kandidáta ale nevyloučili komunisti, SPD Tomia Okamury o tom prý bude zatím jednat a sociální demokraté na dotaz, koho by do boje křeslo prezidenta navrhli, nereagovali.

pez, Lucie Heřmanská TN.cz