NESCHVÁLENÁ VAKCÍNA

Přivezl vojenský speciál vakcíny Sputnik pro Slováky? Premiér mlžil

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 20:49
1.3. 2021 16:39
Téma:

Předseda slovenské vlády Igor Matovič se zřejmě rozhodl – bez ohledu na stanovisko odborníků – dovézt pro Slováky z Ruska vakcínu Sputnik V. Slovenský Denník N informoval, že v Moskvě v noci na pondělí přistálo vojenské letadlo slovenské armády a premiér vzápětí napsal na sociální sítě vzkaz, kde lidem naznačuje velké překvapení.

Předseda slovenské vlády Igor Matovič zřejmě dostojí svým slibům ohledně zajištění mimořádné dodávky vakcín proti covidu-19. "Toto bude velký týden. Dvě velká rozhodnutí, která Slovensko výrazně změní," napsal premiér v noci na pondělí na sociální sítě.

 

Denník N spojuje tajemné prohlášení s faktem, že v noci přistálo v Moskvě nákladní letadlo Armády SK, aniž by kdokoli oficiálně oznámil účel zvláštního letu. Autoři textu připomínají Matovičova dřívější prohlášení, že do léta pro Slováky zajistí dva miliony dávek očkovací látky proti viru SARS-CoV-2.

 

Druhým velkým krokem má být podle autorů textu fakt, že od středy 3. března se na Slovensku výrazně zpřísní restriktivní opatření. Podobně jako v ČR chtějí i Slováci zkrotit extrémní rozšíření nového koronaviru.

 

 

Výkonná moc na Slovensku ale zatím odmítá potvrdit dovoz vakcín, které nechválila ani Evropská léková agentura (EMA), ani slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv. „Obraťte se na ministerstvo zdravotnictví,“ řekl na dotaz TN.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Juraj Tomaga.

 

"Momentálně platí, že žádné informace k vakcíně Sputnik nebudeme poskytovat," prohlásila rezolutně mluvčí ministerstva zdravotnictví Zuzana Eliášová.

 

 

Podle portálku tvnoviny.sk přistál vojenský letoun i s nákladem V 16:30 na letišti v Košicích. Autoři připomněli, že Matovič chtěl prosadit mimořádný dovoz vakcíny Sputnik na jednání vlády, ale neuspěl.

 

Kontroverzní vakcína ve světě vyvolává debatu. Podívejte se na reportáž TV Nova: 


 

 

TN.cz