Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2017 17:30
Tragédie na Pankráci

Vězeň dostal omylem drogu. GIBS kvůli jeho smrti obvinil dva lidi

GIBS vyšetřuje podivné úmrtí ve věznici na Pankráci
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva zaměstnance vězeňské služby, kteří o Vánocích podali náhražku heroinu nesprávnému vězni, který kvůli tomu zemřel.

Jednou z obviněných by měla být zdravotní sestra, která syntetickou drogu vězni M. H. podala a tím druhým jeden ze strážných z pankrácké věznice, uvedl web Českého rozhlasu.


GIBS ani vězeňská služba nechtějí zahájení trestního stíhání nijak komentovat. Posun v případu ovšem portálu potvrdila přítelkyně mrtvého muže. I ona sama podala trestní oznámení.


V něm píše, že její partner musel loni 25. prosince vypít 105 mililitrů metadonu, což je pro člověka, který heroin nikdy neužíval, dávka smrtelná. "Netrénované" tělo prý stěží snese dávku pětkrát nižší.M. H. zemřel poté, co dostal omylem metadon, užívaný k léčbě narkomanů. K záměně došlo, protože měl stejné příjmení jako jiný trestanec ve věznici.


TV NOVA se ozval muž, který tvrdí, že na ošetřovně pracoval v době tragédie jako pomocná síla. Prý dozorce na omyl upozorňoval, ti ale místo pomoci předávkovaného muže zmlátili a nechali bez pomoci. Na to, že je M. H. po smrti, se prý přišlo až o dva dny později.


Pusťte si reportáž o případu:


pez TN.cz
Reklama