Dražší letenky

Víc místa, lepší jídlo. Stále víc Čechů létá na dovolenou v luxusu!

První třída v letadle
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
24.2. 2020 5:50
Téma:

Cestovat na dovolenou letadlem je pohodlné a rychlé. A i když většina cestovatelů z Česka při nákupu letenky řeší v první řadě její cenu, stále víc výletníků prahne po větším pohodlí a neváhá si za něj připlatit.

Dokazují to čísla letenkového portálu Letuška.cz. Ten loni zaznamenal o pětinu vyšší poptávku po letenkách do "vyšších" tříd. Jejich podíl tak stoupl na 6,2 procenta ze všech prodaných.

 

Je to dané i tím, že se Češi mají dobře a řadě z nich rostou platy. "Díky příznivé ekonomické situaci již nevyhrává pouze nejnižší cena letenky, ale i nabídka služeb a pohodlí. A to je důvod, proč čím dál více cestujících upřednostňuje prémiové letenky – dovolená jim totiž začíná již na letišti,“ má jasno ředitel portálu Josef Trejbal.

 

Cestovatele láká třeba to, že na letišti nemusejí přešlapovat ve frontě, protože je personál odbaví přednostně. Na palubě pak mají větší sedadlo, lepší jídlo a servis. A v místě odletu a na přestupech jsou pak standardem letištní salónky s občerstvením zdarma.

 

 

Všechny tyto výhody přitom nejsou levné - například letenka, která v ekonomické (turistické) třídě vyjde na 15 tisíc, stojí v luxusní variantě třeba i 60 tisíc, tedy čtyřnásobek.

 

Letenkami se rozhodně nechlubte na sociálních sítích, může se vám to zle vymstít. Více v reportáži:

 

TN.cz