Nabízí i další benefity

Město láká nové obyvatele: Za přestěhování vám dají 200 tisíc!

Tulsa, Oklahoma - 1
Zdroj: Profimedia
Tulsa
Téma:

Přibývá měst, která ve snaze nalákat nové obyvatele neváhají příchozím platit za to, že v nich budou žít. Cílí hlavně na vysoce kvalifikované pracovníky, kteří mohou pracovat v podstatě odkudkoliv. Takovéto pobídky nabízí třeba americký Baltimore, města na Aljašce a nově také Tulsa ve státě Oklahoma. Nově příchozí mohou dostat 10 tisíc dolarů (v přepočtu 230 tisíc korun)

Tulsa chce přilákat hlavně pracovníky v odvětví moderních technologií a další profese, které mohou pracovat na dálku, třeba jako programátoři. Zavádí proto nový program Tulsa Remote, v jehož rámci nabízí 10 tisíc dolar (230 tisíc korun) nově příchozím, kteří se zavážou, že ve městě budou žít alespoň rok.

 

 

GALERIE: Tulsa, Oklahoma

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Tulsa, Oklahoma - 3

 

Novým obyvatelům kromě jednorázového příspěvku nabízí další benefity, jako sdílené pracoviště, kde budou mít zdarma jídlo a pití, měsíční setkání s dalšími účastníky programu a workshopy.

 

Platby budou rozděleny do jednorázového příspěvku 2 500 dolarů (57 tisíc korun) na přestěhování, měsíční podpory ve výši 500 dolarů (11 tisíc Kč) a závěrečné platby ve výši 1 500 (34 tisíc Kč) po dokončení programu. Účastníci dostanou nový zařízený byt se zlevněným nájemným a za první tři měsíce jim budou odpuštěny účty za vodu, plyn, elektřinu a další služby.

 

 

 

Uchazeči se musí na oplátku zavázat, že v Tulse budou žít rok a musí mít potvrzení, že mají práci u společnosti, která v okrese Tulsa nesídlí. K účasti jim musí být nejméně 18 let. V první fázi takto město chce přilákat 10 až 15 lidí.

 

Město doufá, že tito nově příchozí obyvatelé ve městě už zůstanou a zapustí kořeny. "Lidé, kteří pracují na dálku, přinášejí novou ekonomiku. Chceme se na tyto lidi zaměřit," řekl webu cnbc.com Ken Levit, výkonný ředitel Nadace rodiny George Kaisera, která na administraci programu s městem spolupracuje.

 

Související témata:
amb, vbo TN.cz