Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.12. 2017 13:33
Hromadné nehody

Vichřice udeřila na severu Čech! Vítr převrátil i kamion na dálnici

Zdroj: TV Nova

Na severu Čech udeřila vichřice! Na dálnici D8 u Roudnice nad Labem převrátil poryv větru návěs kamionu. Na čtyřech kilometrech dálnice řeší policisté ale ještě další tři hromadné nehody. Hasiči vyjížděli také k popadaným stromům a uvolněným střechám.

Očekávání meteorologů se naplnila a především na severu republiky řádí silný vítr se sněžením. Poryv větru převrátil na 33. kilometru dálnice D8 návěs kamionu, z něhož se vysypal náklad.

 

Další kamion se převrátil jen o několik kilometrů dál, zablokoval všechny jízdní pruhy. Za nehodou se okamžitě začaly tvořit kolony. U Roudnice nad Labem došlo i ke dvěma hromadným nehodám, nikdo se nezranil. Vichr také shodil dráty vysokého napětí nedaleko.

 

111

GALERIE: Následky vichřice na severu Čech

Zdroj: TV Nova

Následky vichřice na severu Čech - 1

Hodnocení:

 

V Libereckém a Ústeckém kraji se k silnému větru přidalo i vydatné sněžení. To už od večera komplikuje situaci na hraničních přechodech. Na Liberecku museli hasiči kromě popadaných stromů vyjíždět také ke dvěma poškozeným střechám.

 

"Technická pomoc byla nejčastěji žádána na Semilsku a Turnovsku, kde v Jesenném spadl strom na střechu rodinného domu. Nebo ve Všeni, kde vítr sebral střechu na jednom objektu a telefonní sloup," uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

 

 

V Roudnici-Hracholuskách se uvolnil plech na střeše panelového domu, museli ho odstranit hasiči. Ti vyjížděli také k desítkám případů popadaných stromů. "V Libochovicích-Poplzi spadl strom na vozovku. V Podluskách  a ve Štětí spadl strom na zaparkované osobní auto," doplnil mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

epa TN.cz
Reklama