tragédie na sídlišti

Viděl jsem ji padat, popsal muž. Dívce v Ostravě nosí lidé plyšáky

Pád z panelového domu v Ostravě
Zdroj: Google Street View
Na místě tragédie vzniká pietní místo
Téma:

Ostrava se stále vzpamatovává ze čtvrteční smrti devítileté holčičky a jejího 28letého bratra. Vypadli z 10. patra jednoho z panelových bytů. Jeden ze svědků popsal, jak viděl dívenku padat.

Proč k tragédii došlo, zatím není jasné. Policisté případ vyšetřují jako vraždu. Verzí toho, co se stalo, je hned několik. "Celý barák nic jiného neřeší, je to pro všechny šok," popsala pro TN.cz žena, která v domě bydlí. Na místo tragédie začali lidé nosit plyšáky a zapalovat svíčky.

 

Ve hře jsou podle svědků dvě verze. První mluví o tom, že muž dívenku z okna vyhodil a pak skočil za ní. Podle druhé vyskočil muž s dívkou v náručí. "Byli tu navštívit svou další sestru a nikdo neví, co se stalo, protože prý byl hodný, neměl problémy," dodala žena.

 

Sousedé prý mluví o tom, že se měl muž se svou sestrou pohádat a v efektu malou vyhodit z okna na chodbě. Podle jiné verze všemu předcházela hádka s přítelkyní. "Kamarádka naproti z baráku psala, že její známý zrovna šel kolem a viděl, jak ta malá padá. Šel za roh se schovat, jelikož se mu udělalo zle, a volal záchranku. Když se vrátil, tak už tam ležel i muž," zakončila místní žena.

 

 

Co přesně se stalo, je stále předmětem vyšetřování. "Kriminalisté ohledali místo činu, zajistili stopy, které budou následně zkoumat znalci. Proběhnou také výslechy. Nařízeny byly soudní pitvy zesnulých. Policisté pokračují v objasňování všech okolností skutku, stejně jako jeho motivu," uvedla mluvčí policistů Gabriela Pokorná.

mom TN.cz