Nehoda

VIDEO: 17měsíční chlapec strávil pod vodou přes 5 minut. Přežil

Dítě v bazénu
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Neuvěřitelné štěstí měl 17měsíční chlapec, který spadl do zahradního bazénu a pod vodou strávil více než pět minut. Incident, který se stal v texaském Fort Worthu, měl naštěstí dobrý konec. Dramatické chvíle zachytily bezpečnostní kamery.

Tanah Zunigová uložila do postele svého 17měsíčního syna Elijaha společně s jeho dvouletým bratrancem Jealynem a odešla za svou sestrou do kuchyně. Chlapci se však brzy probudili a nenápadně se vykradli na dvůr, kde rodiče před pár dny postavili nový bazén.

 

Starší z chlapců se vyšplhal po malém žebříku do vody. Mladší Elijah ho následoval, avšak okamžitě zmizel pod hladinou. Přes veškerou snahu se Jealynovi nepodařilo svého bratrance vytáhnout. Vylezl tedy z bazénu a utíkal do domu za mámou a tetou.

 

 

Obě ženy ihned přispěchaly k bazénu. Matka chlapce vytáhla z vody a začala ho oživovat. Brzy ji však vystřídala její sestra, která měla více zkušeností v oblasti zdravotnictví, a matka zavolala záchranku. Dítě se probralo z bezvědomí již ve chvíli, kdy telefonovala s operátorkou záchranné služby. Pomoc byla na místě asi do dvou minut a dítě převezli do nemocnice.

 

 

Zunigová si následně prohlédla záznam z bezpečnostní kamery a zjistila, že chlapec strávil pod vodou více než 5 minut. Přestože byl v bezvědomí dohromady asi 8 minut, jeho mozek to nepoškodilo. Událost se obešla bez vážnějších následků.

 

 

Matka na svém facebookovém profilu upozorňuje rodiče, kteří mají na zahradě bazény, aby udělali co nejvíce opatření a předešli tak možným tragédiím. Právě bazény mají na svědomí velké množství dětských životů.

Související témata:
ls TN.cz