video Divoká jízda

Tady šlo o život! Autobus se vyhýbal kamionu a boural!

Téma:

Z cesty do práce se stalo drama! V Dolní Čermné na Orlickoústecku musel kvůli protijedoucímu kamionu strhnout řidič autobusu řízení. Kvůli tomu naboural. Incident zachytila kamera, video policie zveřejnila ve středu.

Záběry jsou z kabiny autobusu. S několika cestujícími stoupá do pravotočivé zatáčky. V tom se objevuje náklaďák v protisměru. Řidič pravidelné linky strhne volant a zadní část vozidla opře o sloup elektrického vedení.


Odnesla to dvě zadní okna. “Škoda je 50 tisíc korun. Alkohol u řidiče autobusu vyloučila dechová zkouška,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Vilímková. Nehoda se obešla bez vážnějších zranění.

 


Jelikož není registrační značka kamionu čitelná, policisté doufají, že vůz někdo pozná. Stejně tak by se měli ozvat cestující, pokud v autobuse utrpěli nějaká zranění. Pátrá se i po svědcích, kteří nehodu viděli.

 


“Kdo je viníkem nehody, není ze záznamu patrné,“ doplnila Vilímková. Nehoda se stala minulý týden ve čtvrtek o půl osmé ráno, na policii se už mezitím nahlásilo několik lidí s drobným poraněním.

Podívejte se na jízdu z pohledu autobusu: 

 

 

Filip Pultar, rod TN.cz