pobili se mačetami

VIDEO bitky v Krupce: Krvavou řež rodinných klanů natočili sousedi

Páteční bitka dvou znepřátelených rodin v Krupce na Teplicku bude mít dohru. Vyšetřovatelé teď zkoumají záznamy, které pořídily kamery v ulicích i videa sousedů, aby zjistili, kdo s útokem začal. Podle informací televize Nova měl agresivní střet za použití nožů i mačet vyprovokovat spor o ženu. Záchranáři po útoku ošetřili šest lidí.

Několik lidí z okolních domů zachytilo začátek bitky na video. Na jednom z nich je vidět několik mužů s železnými tyčemi. Podle svědků měli někteří v rukou i sečné zbraně a nože.

 

"Deset minut se dohadovali, pak to začalo a už to jelo. Tak hodinu se prali. Normálně se mlátili mačetama, vším. Jeden řikal, tak pojď, rozdáme si to, tak šli, vytáhli mačetu, palici velkou a už to jelo. Už se to mlátilo hlava nehlava," popisoval svědek.

 

Do boje se zapojilo asi dvacet lidí. Další desítky postávaly v okolí a bitce přihlížely. Vše měl odstartovat spor o ženu. "To byli bráchové. Ten jejich kluk prej měl chodit s nějakou vdanou holkou. Přišla její máma, nafackovala jí a od tý doby si dávali přes držku...," popisuje žena, která se z obav z pomsty přála zůstat v anonymitě.

 

Příbuzní účastníků bitky se nechtěli vyjadřovat. "Já se k tomu vyjadřovat nebudu. Kvůli ženě že to mělo být? Možný to je, ale jděte se zeptat někoho jinýho. To se nestalou nás," vymlouvali se členové rozsáhlé rodiny.

 

"Bezprostředně po činu jsme zadrželi tři osoby, zatím nikdo nebyl obviněn. Právní kvalifikace bude stanovena až na základě vyšetřování," uvedl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

 

 

Šest lidí museli ošetřit záchranáři. Teď už jsou doma. Měli jen lehčí řezná poranění. Vážnějším zraněním patrně zabránil rychlý příjezd policie.

 

"Byly to dvě romské skupiny, které proti sobě zaútočily. Došlo tam k nějakému vyřizování účtů. Ten incident byl během čtvrthodiny zpacifikován," doplnil starosta Krupky Zdeněk Matouš.

 

Pokud se policie rozhodne útočníky obvinit, hrozí jim až dva roky vězení. V opačném případě jen několikatisícová pokuta.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Matka napsala dopis tyranům svého syna. Její slova vám vženou slzy do očí!

Pět let vězení! Maminka nastupuje do pardubické věznice. Zmlátila dceru kvůli Facebooku

 

Související témata:
Martin Kočárek TN.cz