Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 5. 2018
video unikátní záběry

VIDEO: Čapí hrdinka! Padaly obří kroupy, pro mladé se ale obětovala

Čapí hrdinka
Zdroj: facebook

I když padaly několikacentimetrové kroupy, odmítala opustit svá mláďata. Vejce ani na okamžik nenechala napospas přírodním živlům a nyní je čapí maminka hrdinkou internetu.

Na sociálních sítích se objevilo video čapí maminky, které má už desetitisíce zhlédnutí. Unikátní je v tom, že zachycuje odhodlání ptáka ochránit nevylíhnutá vejce za každou cenu. Sama čapí maminka přitom neváhala riskovat vlastní krk. Mohla se uchýlit do bezpečí, s vejci by byl ale jistě konec.

 

 

Celou polskou obcí Sokolki totiž tou dobou bičovaly obří kroupy a křehká skořápka vajec by jejich nápor sotva zvládla. Čapí maminka ale vydržela a lidé její odhodlání obdivují. "Je to opravdový polský pták, statečný, který chrání svůj domov," okomentoval video Damian. "Tomu se říká oběť pro potomstvo!" přidal se Marcin.

 

 

Záběry jsou z úterý, kdy se přes střední Evropu prohnalo pásmo bouřek. I pět centimetrů velké kroupy padaly nejen v Polsku, ale i na Slovensku nebo v Rakousku. Před bouřkami varovali i meteorologové v Česku. Více o výstraze a o tom, jaké počasí bude v následujících dnech, se dočtete zde.

 

lud TN.cz