roušky rozdělují

VIDEO: Rvačku ochranky s tátou kvůli roušce musela sledovat malá dcera

David Mimra
David Mimra
Publikováno 19. 9. 2020
Téma:

V Českých Budějovicích dva muži z ochranky zasahovali proti zákazníkovi, který do obchodního domu přišel s malou dcerou a neměl roušku. Holčička vyděšeně křičela a volala na otce. Muže bez roušky se zastali i svědci. "Má tady malé dítě prosím vás,“ volali na ochranku. Podle vedení obchodního centra napadl zákazník ochranku.

K další potyčce mezi zákazníkem a ochrankou došlo ve středu v obchodním domě Mercury v Českých Budějovicích. Video z incidentu zachycuje scénu, při které se dva muži z ochranky snažili vyvést ven zákazníka bez roušky. Ten se ale s ochrankou hádal a nadával jim. Dvojice z ochranky vůči zákazníkovi použila hrubou sílu. V jednu chvíli ho tahali za triko, až málem upadl na zem. “On tady má dítě, co děláte?“ ptali se svědci ochranky. “On zaútočil jako první,“ hájil se jeden z pracovníků ochranky obchodního centra.

 

Celé scéně přihlížela i malá dívenka, která ve videu vyděšeně křičela a volala na otce. Zákazník nakonec vzal dceru do náruče a sám odešel. Podle vyjádření obchodního centra zachytává video jen část celého sporu a jako první prý zaútočil zákazník. “Ostraha našeho obchodního centra byla jedním z prodejců upozorněna na zákazníka bez roušky a požádána o vyřešení situace. Zaměstnanci ostrahy daného zákazníka slušně požádali o nasazení roušky. Ten opakovanou žádost odmítl a zaměstnance ostrahy nejprve slovně a následně i fyzicky napadl,“ popsala Nina Vališová ředitelka obchodního centra.

 

 

Muž se do obchodního domu opakovaně vracel a na ochranku útočil. Na místo tak nakonec musela přijet i policie. “Věc si k dalšímu prověření od pracovníků bezpečnostní agentury jako podezření z přestupkového jednání převzala Policie ČR. Návštěvník centra je totiž podezřelý z fyzického napadení pracovníka bezpečnostní agentury, kdy mu měl kopem do těla poškodit technické vybavení,“ řekl pro TN.cz mluvčí policistů Jiří Matzner.

 

Sporů kolem roušek je v posledních dnech stále více. Jak dopadl konflikt zákazníka a ochranky v Tescu, si přečtěte tady.

 

Stanovisko obchodního centra Merkury uvádíme v celém znění: “K incidentu, jehož vybranou část prezentuje dané video, došlo ve středu podvečer. Ostraha našeho obchodního centra byla jedním z prodejců upozorněna na zákazníka bez roušky a požádána o vyřešení situace. Zaměstnanci ostrahy daného zákazníka slušně požádali o nasazení roušky. Ten opakovanou žádost odmítl a zaměstnance ostrahy nejprve slovně a následně i fyzicky napadl. Vzhledem k této agresi jsme samozřejmě kontaktovali Policii České republiky, která dorazila na místo a situaci s daným zákazníkem řešila. I přes naše výzvy se zákazník bez roušky do obchodního centra opakovaně vracel. Celý incident nyní šetří PČR, která dostala kompletní záznam z kamer bezpečnostní služby. Situace, kdy se nejen v našem obchodním centru pohybuje zákazník bez roušky, jsou relativně běžné. V drtivé většině případů jde ale o pouhé opomenutí ze strany zákazníků, kteří si roušku ihned po požádání nasadí. Všem zákazníkům bychom chtěli poděkovat za dodržování pravidel a ohleduplnost.“
 

TN.cz