Válka strojů

VÁLKA BAGRŮ: Stroje se "pobily" na ulici kvůli zakázce! VIDEO

Téma:

Konkurence v podnikání bývá velice tvrdá, v některých odvětvích více než v jiných. K extrémní situaci došlo v Číně, kde dvě společnosti doslova bojovali o smlouvu na stavbu. Boj ale nezůstal pouze v osobní rovině, společnosti do toho dali skutečně všechno a to včetně strojů.

Souboje strojů jsou častým námětem filmů, knih i počítačových her, ať už obří stroje bojují mezi sebou nebo třeba s mimozemskou civilizací. Skutečný souboj mezi mechanickými kolosy ale ve skutečnosti vypadá velice děsivě. Internet zaplavil záznam, na kterém se střetávají na ulici stavební stroje a to v plném provozu.

 

K incidentu došlo v neděli, vše začalo jako rozepře mezi dvěma společnostmi o stavební kontrakt, uvedl portál Sky news. Souboji ve stylu destrukčních derby vévodí dva nakládací bagry, které do sebe s třeskotem naráží. S každým nárazem se do vzduchu zvedne velké množství prachu.

 

V jednu chvíli se podaří získat řidiči vzdálenějšího nakladače výhodu, zaklesne svou lopatu do druhého kolosu a otočí ho na zem. Do boje se ihned zapojí další těžké stroje. Na pomoc povalenému stroji se ihned přiřítí kolega a snaží se ho dostat zpět na "nohy", vše ale končí dalším pádem.

 

 

Následky souboje zatím nejsou známé, zda se někdo zranil nebo byl někdo zatčen, místní úřady vzhledem k vyšetřování neuvedly.

Související témata:
klma TN.cz