Noční můra

VIDEO: Lanovka na Mont Blanc se zasekla, 33 lidí v ní nocovalo!

Téma:

Pro většinu lidí to je noční můra, 33 turistů ji prožilo v noci na pátek. Museli přenocovat v nadmořské výšce přes 3000 metrů, když se při cestě na Mont Blanc zasekla lanovka. Většinu z nich vysvobodili záchranáři večer, v noci ale museli akci přerušit.

Přes sto turistů si užívalo cestu lanovkou na horu Mont Blanc, když se kabinky zasekly. Ve čtvrtek odpoledne na lanové dráze uvízli, protože se zřejmě kvůli silnému větru překřížily kabely. Většinu lidí z kabin stihli záchranáři před setměním evakuovat. Některým cestujícím se podařilo slanit.

 

Pak ale kvůli špatné viditelnosti francouzské, italské a švýcarské složky záchrannou akci přerušili. 33 lidí včetně 10letého dítěte proto muselo v kabinkách, určených pro čtyři pasažéry, přečkat noc. Záchranáři jim rozdali deky, energetické tyčinky i láhve s vodou a v gondolách přenocovali s nimi.

 

"Z bezpečnostních důvodů jsme museli operaci přerušit. Doufáme, že se ke všem dostaneme v pátek ráno," uvedl v noci prefekt departementu Horní Savojsko Georges Francois Leclerc. Ráno se technikům podařilo kabely rozmotat a cestující tak mohli sjet zpátky do útolí.

 

 

Lanová dráha Skyway se táhne nad ledovci v údolí Vallée Blanche a spojuje Francii s Itálií. Všichni pasažéři jsou podle provozovatele lanovky v pořádku. Přesnou příčinu nehody budou technici teprve vyšetřovat.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz