SuperStar se blíží

VIDEO: Martin má rozštěp, chybí mu kost! Porotu ale dojme zpěvem

Téma:

Už dnes večer startuje boj o titul SuperStar 2018! Utká se v něm i 19letý Martin z Jablonce, který se celý život potýká se zdravotním postižením. Narodil se s rozštěpem patra, v ústech má umělé zuby a destičku. I přesto zpívá a chce se stát novou SuperStar.

Diváci budou mít možnost sledovat první castingy, na které dorazily stovky soutěžících s jedním cílem - zapůsobit na porotu, dostat se do finále, splnit si sen a získat pohádkovou výhru v hodnotě 2 000 000 Kč.

 

Cesta to ale není jednoduchá, musejí projít přes porotu, do které zasedne Pavol Habera, Ben Cristovao, Matěj Ruppert a Katarína Knechtová. Změnit svůj život se rozhodl i devatenáctiletý Martin Máslo z Jablonce nad Nisou

 

Martin se od narození potýkal s těžkým osudem, když se narodil s rozštěpem patra třetího stupně. Už ve čtyřech měsících podstoupil svou první operaci úst a následně ho čekalo hned několik dalších včetně plastických operací. Nyní má v ústech umělé zuby a destičku.

 

 

GALERIE: Martin i přes rozštěp patra zpívá v SuperStar

1
/
5
Zdroj: TV Nova
SuperStar - Martin s rozštěpem patra - 1

 

Po rekonstrukci horního patra se musel znovu učit mluvit. Složité dospívání s ním prožívali zejména jeho rodiče, kteří to často nesli daleko hůř než on sám. "Martin je velký bojovník, nikdy neměl nic zadarmo, všechno si musel, samozřejmě s naší podporou, vybojovat sám," prozradil jeho otec.A aby toho nebylo málo, Martin byl nucen překonat další zdravotní překážku, na zápěstí levé ruky mu chybí kost. Musel se tak naučil hrát na kytaru na levou stranu, aby mohl struny vymačkávat zdravou pravou rukou.

 

 

"U levé ruky mám velmi omezenou hybnost, nemůžu otočit zápěstím, protože tam nemám kost," říká Martin. I proto, že se nevzdal a se svými postiženími bojoval, se nyní může postavit před porotu a bojovat o svou šanci stát se novou SuperStar.


Zapůsobí Martin na porotu písničkou Sound of Silence? První díl nové řady SuperStar sledujte už v sobotu od 20:20 na Nově!

epa TN.cz