Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

víme, co je zač

VIDEO: Moře vyplavilo záhadnou nestvůru! Je plná chapadel a mušlí

Mušle na pláži
Zdroj: Profimedia / Youtube
Záhadná kreatura všechny vyděsila. Podle vědců jde o živočicha z podkmene korýšů.

Hotovou senzaci vyvolalo video podivné kreatury, kterou natočili lidé na pláži v Carmarthenshire, ve Walesu. Někteří lidé jsou přesvědčení, že je nadpozemská, podle vědců ale o žádnou vesmírnou záhadu nejde.

Hlubiny moří a oceánů skrývají tisíce zvláštních živočichů, které lidstvo snad nikdy nepřestanou udivovat. Jednoho takového podivného tvora vyplavilo i moře na pláž Burry Port ve Walesu. A způsobil hotovou senzaci.

 

Z jeho "těla" trčela podivná chapadýlka, pokrývalo ho obrovské množství mušlí. Když Suzy Watkinsová podivný objekt našla, zůstala stát jako opařená. "Vypadalo to jako červi vylézající z mušlí," citoval její slova britský Mirror.

 

Podívejte se na podivnou kreaturu:

 

Něco podobného vzbudilo nedávno senzaci i na Novém Zélandu. A byli to právě odborníci z této země, kteří také přišli s odpovědí na to, co je podivný tvor zač.

 

 

Podle expertů z New Zealand Marine Sciences Society jde o živočicha z podkmene korýšů, konkrétně o vilejše stvolnatého (Lepas anatifera). Tento tvor má ve zvyku "přilepit se" na objekty plavící se ve vodě - v tomto případě šlo o kus dřeva, pravděpodobně z nějaké lodi.

 

Šest párů ramen pomáhá tomuto tvorovi chytat z vody částečky potravy. A k jídlu také slouží. Někteří lidého milují jako exotickou pochoutku, přesto tento živočich zůstává pro většinu světa stále záhadou.

lud TN.cz