Havárie vody

VIDEO: Mrzne až praští! Centrum města se změnilo v kluziště

Téma:

Kvůli mrazivému počasí praskají vodovodní potrubí. Jeden takový případ zaznamenali v Novém Jičíně, kde se centrum města proměnilo v kluziště. Teploty ve městě spadly až na -18 °C!

O poruše vodovodního řadu informovala občany městská policie, která na facebooku také sdílela video natočené jedním ze strážníků Je na něm vidět, jak voda vytéká několika místy na chodník a na silnici na náměstí v centru města.

 

"Vyrozuměli jsme správce řadu i Technické služby Nový Jičín. Na poruše se intenzivně pracuje," uvedli na facebookovém profilu novojičínští strážníci.

 

Porucha je o to nepříjemnější, že ve městě se teď teploty pohybují pod -11 °C a voda bude na náměstí rychle namrzat. Na to už vtipně reagovali někteří obyvatele Nového Jičína.

 

 

"Tak se konečně Nový Jičín přiblížil Ostravě, kde mají na náměstí taky kluziště," napsal jeden z uživatelů na facebook městské policie. "Náměstí bude pod ledem...mezi bruslaři budete in!" napsala další uživatelka.

 

Meteorologové očekávají, že mrazy vydrží minimálně do středy. Podobné problémy tak mohou zřejmě očekávat i další města. Vodovodní potrubí je totiž v mnoha českých městech ve velmi špatném stavu a za hranicí životnosti.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Muž se na náledí snažil dát popelnici před dům! Nic tak legračního jste ještě neviděli

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: V USA řádí rekordní mrazy a mění auta v ledové sochy

vbo TN.cz