Zfetovaný řidič

VIDEO: Muž se nechal natáčet při honičce! Zastavily ho až výstřely

Téma:

Zfetovaný řidič osobního auta na Klatovsku se nechal natáčet svým kamarádem během zběsilé honičky s policií. Zastavily je až varovné výstřely. Pronásledovaný řidič začal podle záběrů policejní vůz ohrožovat, snažil se ho vytlačit ze silnice.

Na záběrech, které kamarád řidiče vysílal na sociální síti, je slyšet střelba. Až ta donutila mladého muže zastavit. Řidiče i jeho spolujezdce z auta policisté vytáhli, zaklekli a nasadili jim pouta. Střelbu slyšeli lidé z Nezamyslic. "Myslel jsem, že to byli myslivci, ale policajti honili nějakýho chlápka," popsal svědek.

 

Policisté chtěli řidiče auta zastavit a zkontrolovat, ten jim ale měl začít ujíždět z Horažďovic směrem na Sušici. Hlídka se snažila auto několikrát předjet, řidič měl ale na ni nebezpečně najíždět a vytlačovat ji ze silnice. Policisté se poté rozhodli pro střelbu.

 

"Řidič na výzvy policistů nereagoval a pokračoval dál. Policisté vozidlo pronásledovali a použili donucovací prostředek - střelnou zbraň," potvrdila mluvčí policie Dana Ladmanová.

 

Podle policie muž nejenže řídil pod vlivem drog, ale navíc v autě převážel podezřelou krystalickou látku. Expertíza s velkou pravděpodobností potvrdí, že se jednalo o pervitin.

 

 

Řidič má mít za sebou bohatou trestnou činnost. Podle policie byl 15krát soudně trestaný a několikrát mu byl zabaven řidičský průkaz. Za volantem neměl co dělat a navíc se nechal za jízdy natáčet spolujezdcem, jako by se tím chtěl chlubit - podobně jako před časem, kdy se vyfotil přímo ve věznici.

 

Soud na muže obviněného z několika trestných činů v pondělí uvalil vazbu.

František Nyklas/epa TN.cz