Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 3. 2018
Smrt v soudní síni

VIDEO: Muž se u soudu vrhnul na svědka, zastavily ho až výstřely!

Zdroj: liveleak.com

V médiích se objevilo video, které ukazuje dramatický moment u soudu v Utahu. Jeden z obžalovaných se tam vrhnul na svědka, kterému chtěl zřejmě ublížit propiskou. Zastavily ho až čtyři kulky, kterými ho zabila důstojnice.

Šokující záběry zveřejnila policie po nátlaku médií v souvislosti s probíhajícím případem. K neuvěřitelné smrti přímo u soudu došlo už v dubnu 2014, dosud ale úřady video tajily. Píše o něm i portál The Sun.

 

Člen gangu Tongan Crips jménem Siale Angilau na záběrech sedí vedle svého právního zástupce, zatímco na lavici svědků vypovídá už odsouzený muž. Angilau se najednou zvedne, ze stolu sebere propisku a vrhne se s ní na svědka.

 

Muž rychle zareaguje a uhne smrtící ráně, Angilau pak přepadne přes hrazení lavice. Všichni ostatní jsou najednou na nohou. "Pusť to pero, pusť pero ze své ruky," křičí jeden z přítomných policistů, zatímco důstojnice Jane Doeová už sahá po zbrani a rychle vypálí čtyři kulky.

 

 

Celá událost netrvala déle než 20 vteřin. "Angilau byl ve vazbě, ale neměl pouta, a tak se mu podařilo uniknout na několik sekund, které stačily pro jeho plán napadnout svědky. Jeho útok zastavila Jane Doeová, která vypálila během jediné sekundy," popsal soudce John Dowdell, který video povolil zveřejnit.

 

Podle něj záběry naprosto vylučují slova žalobce, který tvrdil, že Angilau poté, co jeho plán útoku selhal, už nepředstavoval hrozbu. Zástupce rodiny Angilauových trvá na tom, že výstřely nebyly nutné. "Po první kulce už ležel na zemi, takže další tři už neměla vystřelit. Proto máme problém," sdělil Robert Sykes.

epa TN.cz
Reklama