Kuriózní zásah

VIDEO: Zaparkoval uprostřed Kulaťáku, pak čekal na střeše auta

Téma:

Mladý řidič zaparkoval ve čtvrtek dopoledne uprostřed kruhového objezdu na pražském "Kulaťáku". Vylezl na střechu auta, kde počkal na policisty. Odmítl však s nimi spolupracovat, proto použili donucovací prostředky.

"Krátce před půl jedenáctou jsme přijali hned několik oznámení, že doprostřed kruhového objezdu na Vítězném náměstí vjelo vozidlo značky Volkswagen," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Iveta Martínková.

 

Když devětadvacetiletý řidič uprostřed kruháče zaparkoval, vylezl na střechu auta a počkal na příjezd policistů. Pak se ale vrátil do auta a odmítal s policií komunikovat. "I přes opakované výzvy odmítl vystoupit, proto policisté použili donucovací prostředky," dodala Martínková.

 

 

GALERIE: Muž zastavil uprostřed kruháče na Kulaťáku

1
/
3
Zdroj: AKTU.cz
Muž zastavil uprostřed Kulaťáku - 1

 

Poté se mladík odmítl podrobit testu na alkohol a drogy. Nakonec podstoupil test na alkohol, výsledek byl negativní. Policisté nejdříve muže převezli k lékařskému vyšetření, kde si nechal odebrat krev. Odtud putoval na policejní stanici.

 

 

"V současnosti zůstává muž na policejní služebně, kde se podrobuje výslechu. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Důležité budou samozřejmě výsledky rozboru krve," řekla mluvčí s tím, že policie bude zkoumat i kamerové záznamy a mužovu trestní minulost.

 

Na sedadle spolujezdce strážníci našli plynovou pistoli, náboje ale chyběly. "Muž zbraní ani nevyhrožoval, nijak ji nepoužil," doplnila Martínková.

epa TN.cz