Porucha systému

VIDEO: Na lanovce v Tatrách uvízly desítky lidí včetně miminka!

Turisté uvízli na lanovce na Štrbském Plese
Zdroj: tvnoviny.sk
Lidem na lanovce nebylo zrovna do smíchu
Téma:

Na Štrbském Plese se v pátek odpoledne zasekla lanovka. Asi 30 lidí včetně malého dítěte uvízlo ve vzduchu. Než se podařilo lanovku zprovoznit, trvalo to dvě hodiny. Horští záchranáři nakonec nemuseli zasahovat.

Lanovka přestala jezdit krátce po třetí hodině odpoledne. Na sedačkách zůstalo ve vzduchu viset asi 30 turistů včetně půlročního miminka. Za poruchu mohli dělníci, kteří zřejmě bagrem přesekli optický kabel. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

 

"Přerušila se komunikace mezi stanicemi lanové dráhy, která se poté nedala pustit," vysvětlil vedoucí střediska Peter Tomko. V důsledku toho navíc vypadly všechny zabezpečovací systémy.

 

Provozovatelé lanovky proto povolali na Štrbské Pleso horské záchranáře, kteří se chystali uvíznuté lidi evakuovat. Dorazili také hasiči s plošinou, v pohotovosti byl také letecký úřad. Na nic z toho ale nakonec nedošlo. Po dvou hodinách byl provoz obnoven.

 

 

Radost ze zdržení turisté neměli, většina z nich to ale brala s nadhledem. "Bylo to v pohodě. Byla tam dobrá parta. Nezáleží na tom, kde jste, ale s kým jste," žertoval muž, když už stál nohama na zemi. "Já jsem se bála, nedívala jsem se nahoru ani dolů," popsala dívka.

 

Asi nejhůře vše snášela půlroční holčička, kterou měl tatínek v nosítku na břiše. "Plakala, ale jen trochu. Holt není turistka," prohlásil pak. Naštěstí všechno dobře dopadlo.

 

Podívejte se na reportáž TV Markíza:

epa TN.cz