Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Týrání důchodce

VIDEO: Ošetřovatel zmlátil seniora, poté z něho rval oblečení

Otřesný případ řeší australská policie. Ošetřovatel (35) místo pomoci napadl seniora botou a několikrát ho udeřil. Dále ho shodil z postele a rval z něho oblečení. Policie muže obvinila z ublížení na zdraví a byl předvolán před soud.

V australském městě Sydney v domově pro seniory napadl jeden z ošetřovatelů důchodce (89). Několikrát ho udeřil botou a shodil i z postele. Celý incident byl natočen na kameru. Ošetřovatel muže také povalil na postel a strhával z něho triko, uvedl autralský deník Perthnow.

 

 

Vedení domova pro seniory bylo z celé situace v šoku. Zaměstnance okamžitě propustila. Ve středu byl pak muž zatčen místní policií a obviněn z ublížení na zdraví. Muž byl také předvolán k soudu, který se bude konat 11. září.

 

K případu se vyjádřila i australská lékařská asociace (AMA), která varovala na možnost vzrůstu zneužívání starších lidí, jelikož v Austrálii dochází ke stárnutí obyvatelstva. Také je málo kvalifikovaného personálů a jsou na ošetřování přijímáni lidé bez dostatečného vyškolení.

reg TN.cz