dojemné záběry

VIDEO: Plačící kráva zachráněná z jatek poprvé ochutnává svobodu

Téma:

Plačící a bezpečně spoutanou krávu odváží nákladní auto na jatka. Ale pak se stane něco nečekaného a překrásného... Dojemné video na youtube už má přes pět milionů shlédnutí. Podívejte se také a jestli máte měkké srdce, připravte si kapesník.

Krátký film začíná smutně záběrem na plačící svázanou krávu v přívěsném vozíku. Divák už tuší, co se bude dít. A možná to tuší i kráva Emma, jak ji autoři videa pojmenovali.

 

Pak ale přijde střih a zásadní zlom - dveře vozíku se otevírají a nikde žádná jatka, smrad a krev. Emma opatrně vystupuje z vozíku a míří na nádhernou pastvinu se stádem jiných krav. Ráj... její nový domov na Svaté Hoře v německém Porýní.

 

 

Dojnici Emmu před smrtí na jatkách zachránila asociace za práva zvířat Kuhrettung, která podobných akcí pořádá více. Odměnou je těmto lidem pohled na zvířecí štěstí, který tentokrát zprostředkovali pomocí videa i dalším divákům. Ti tak mohou sledovat první nejisté krůčky Emmy na svobodě i její seznamování se s novou rodinou, stádem ostatních zachráněných krav.

 

Ačkoliv někteří lidé na sociálních sítích tvrdí, že krávy nemají takové emoce, které by je dokázaly rozplakat, ve výsledku je to vlastně jedno. Asociace Kuhrettung videem spíše upozorňuje na propastný rozdíl mezi životem skotu ve velkochovech a v téměř přirozeném prostředí venkovských farem. I na to, že konzumujeme maso živočišného druhu, který má také právo na život...

tn.cz / gar