policejní pronásledování

VIDEO: Řidič zběsile prchal před policií, srazil při tom tři lidi

Téma:

Policie zveřejnila dramatické záběry ujíždějícího řidiče v Uherském Hradišti. Ten minulý týden ve čtvrtek nezastavil hlídce, když jí pak zběsile ujížděl, zranil tři chodce.

Jedna z policejních hlídek chtěla řidiče kvůli drobnému přestupku zastavit nedaleko centra Uherského Hradiště. Ten ale na jejich výzvu nereagoval, naopak sešlápl plyn a ujížděl až stokilometrovou rychlostí.

 

Řidič se ale v Uherském Hradišti příliš nevyznal, proto po chvíli vjel do ulice se značkou zákaz vjezdu. "Ujížděl, dalo by se říct, až do slepé ulice, protože ta komunikace končí podchodem pro pěší pod železniční tratí, on přesto do tohoto podchodu vjel," uvedl mluvčí policie Petr Jaroš.

 

V tu chvíli tím místem procházeli tři lidé, šlo o matku s dítětem a seniora. Ten odnesl zběsilou jízdu nejvážnějším zraněním a to trupu a končetin. Záchranka ho proto musela převézt do nemocnice.

 

Není vyloučeno, že muž bude podezřelý ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví na více osobách, za což by mu v případě prokázání viny hrozil trest odnětí svobody až na dvanáct let.

 

 

Řidič totiž ani poté nezastavil. Hlídkám se ho podařilo zpacifikovat až ve třináct kilometrů vzdálené Ostrošské Lhotě.
 

Petr Zapletal/klma tn.cz / TV Nova