Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.5. 2018 18:28
dramatická záchrana

VIDEO: Rodiče u auta nebyli ani za 22 minut! Holčička trpěla v horku

Dítě v autě na parkovišti
Zdroj: YouTube.com

Rodičům, kteří v pondělí nechali malou holčičku na brněnském parkovišti v rozpáleném autě a odešli nakupovat, trvalo více než dvacet minut, než se k dívence vrátili. Jeden z řidičů natočil video, které má sloužit jako důkaz. Otec dívenky přitom zpočátku tvrdil, že dítě bylo bez dozoru jen asi pět minut.

Nechali holčičku uzavřenou v autě, ačkoli venkovní teploměr ukazoval 29 stupňů - a to ve stínu! Stačí přitom jen chvilka a teplota v autě začne strmě šplhat vzhůru. Konkrétně v tomto případě zbýval do tragédie opravdu jen kousek. Dívenka totiž měla trpět dlouhých 27 minut!

 

Otec holčičky přitom zpočátku tvrdil, že si s partnerkou odskočil jen na pět minut. Ze lži ho usvědčil fakt, že od ohlášení události uběhla minimálně čtvrhodina. Důkazem má být mimo jiné i video, které se nyní objevilo na stránkách Brněnské Špičky.

 

 

Těžko pochopitelné chování rodičů před nákupním centrem v Brně natočila kamera v autě jednoho z řidičů. Záznam začíná v 18:03. Právě v tu chvíli se pohybuje poblíž auta pár, který následně vyrazí nakupovat.

 

 

V mezičase všímavý řidič volá policii, hlídka podle údajů autora videa v 18:17 projíždí kolem zvednutých závor. Jak vyplývá z časových údajů strážníků, na parkoviště se dostali v 18:22.

 

 

Zhruba o minutu později jeden ze strážníků rozbíjí okno u řidiče teleskopickým obuškem a dívenku osvobozuje. Tříletá holčička je vyčerpaná vedrem. V tu chvíli z ní teče pot a reaguje jakoby vzdáleně. V 18:25 na místo přijíždí sanitka. Rodiče podle informací Blesku dívenku nechali bez dozoru celkem 27 minut!

 

Matka policistům přiznala, že nákupy trvaly asi dvacet minut. Otec se ale pokoušel mlžit a udával čas mnohem nižší. Autor videa přiznal, že záznam objevil až doma a dlouho zvažoval, jestli ho má zveřejnit. Nakonec se ale rozhodl veřejnost informovat. "Nevím, v jakém stavu dítě je, ale zkuste se sami zavřít na 20 minut do auta se zavřenými okénky. A pak to udělejte svému psovi, nebo dítěti…pokud jste lidi, neuděláte to!“ okomentoval video.

 

Podívejte se na video zásahu městské policie:

lud TN.cz
Reklama