gigantický hmyz

VIDEO: Rodina našla na zahradě obří sršní hnízdo! Jde z něj strach

Téma:

Obří sršni, smrtelně nebezpečný hmyz, se usadili velmi blízko rodinných domů. Přímo v přístřešku altánku, který lidé postavili nad kyselkou v Mnichově Lehotě nedaleko Trenčína.

Gigantické hnízdo bylo vysoké přibližně jeden metr. Chlapi z vesnice se sebrali a v noci ho zlikvidovali. Už pohled na samotné hnízdo naháněl strach a hrůzu. Štípnutí tímto hmyzem může mít fatální následky. Dva sousedi z vesnice si počkali na noc, kdy jsou sršni nejméně aktivní.

 

"Aktivita sršní je v noci skutečně snížena, ale nikdy není úplně nulová," uvedl pro tvnoviny.sk entomolog Vladimír Smetana.

 

Na stržení hnízda si muži připravili pytel se smyčkou a předtím celý prostor pořádně vystříkali sprejem. I tak měli velký respekt. Sršni totiž útočí zvláště, když jim někdo ničí hnízdo. Do práce se muži pustili po desáté hodině v noci.

 

 

"Ty sršni jsou zde každý rok. Ale vlivem letošního suchého léta bylo to hnízdo přerostlé, sršni také a bylo jich hodně," říká starosta obce Jozef Kováč.

 

"Bodat může pouze matka a dělnice. Samečci žihadlo nemají," upozorňuje Smetana.

 

Matka založí rodinu, která se do konce sezóny může rozrůst až na pět tisíc jedinců. V tomto hnízdě jich byly stovky. Někteří sršni měřili přes 4 centimetry.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DRŽÍME PALCE! Andrea Kerestešová po bodnutí zkolabovala a leží v nemocnici

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
hel TN.cz