rvačka v opilosti

VIDEO: Slovenský ministr se porval u restaurace! Odstupuje z funkce

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 23. 1. 2020
Téma:

Celé Slovensko žije kauzou ministra životního prostředí Lászlóa Sólymose, který se v opilosti serval s personálem čínské restaurace, protože mu neumožnil dojít si na záchod. Portálu TVNoviny.sk se podařilo získat video incidentu. Den poté se ministr za svoje chování omluvil a podal demisi.

Ve středu večer policie v Bratislavě zadržela slovenského ministra životního prostředí a místopředsedu vlády Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) a jeho bratra. Ti se porvali před čínskou restaurací s personálem. Informoval o tom zpravodajský portál TVNoviny.sk. Sólymos měl být opilý a agresivní.

 

Bratři si podle informací TV Markíza chtěli v restauraci odskočit na toaletu, personálu se to ale nelíbilo. "Slyšeli jsme křik, tak jsme vyšli ven. Myslím, že ministr s ještě jedním mužem něco i rozbili a nechtěli to zaplatit," uvedla svědkyně.

 

Po hádce je personál vykázal z restaurace ven. Ministrův bratr měl kopnout do skleněné výplně dveří a rozbít ji. Posléze se Sólymos se zaměstnancem restaurace popral. Incident se podařilo jednomu svědkovi natočit.

 

 

Na záběrech je vidět, jak se oba bratři hádají se zaměstnancem restaurace a vzápětí dojde i k fyzickému útoku. Agresivnějším z dvojice měl být právě ministr, který ve rvačce dokonce udeřil jako první. Jeho sourozenec se ho snažil spíš odtáhnout.

 

Ve čtvrtek se na tiskové konferenci Sólymos za své chování omluvil. Zároveň se rozhodl ve své funkci skončit. "Jsem připravený nést zodpovědnost za svoje včerejší selhání. Je mi líto, že moje čtyřletá tvrdá práce končí jednou chybou. Dnes podávám demisi," řekl.

 

Strana Most-Híd vyjádřila lítost. "Mrzí nás, co se stalo. Víme, že Sólymos prožívá jedno z nejtěžších období svého života," reagovala. Podle slovenských médií jedna ze svědkyň tvrdí, že v opilosti vykřikoval, že mu umírá matka.

TN.cz