Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zázrak na Slovensku?

VIDEO: "Svatý muž" měl vyléčit vozíčkářku! Může chodit

Léčitel měl vyléčit vozíčkářku
Zdroj: YouTube.com
Léčitel měl postavit vozíčkářku na nohy

Stovky Romů přijely do piešťanského parku, kde "ordinuje" údajný léčitel. Muž, který prý dokáže vyléčit různé neduhy, se do města vrátil po krátkém útěku pozornosti. A hned měl vykonat další zázrak.

Do parku ve slovenských Piešťanech se kromě stovek Romů z celého světa vydali také reportéři. Podle lidí, kteří Maroše Píšu uctívají jako "svatého muže", ale nepomáhá jen Romům. "Všem! Ale musí věřit," citoval jednoho z věřících portál Plus 7 Dní.

 

Muž měl zachránit od bolestí nebo nemocí už desítky Romů. "Na vlastní oči jsem viděl, jak vyléčil nejméně dvacet lidí," uvedl jeden z těch, kteří na Píšu čekají pod stromy. "Chodíme sem, i když on nepřijde. Cítíme se tu dobře, je to posvátné místo," doplnil další.

 

Právě na místě někdejšího židovského hřbitova se Píšovi údajně zjevila Panna Marie a odevzdala mu sílu, kterou k uzdravování potřebuje. Přímo před očima reportéra slovenského portálu měl léčitel pomoci chodit vozíčkářce.

 

 

"Ta paní sem přiletěla před dvěma dny z Kanady. Po nehodě sedm let nechodila. Támhle má vozík, na kterém ji přivezli," vysvětloval jeden z věřících, kteří se seskupili kolem Píši, podpírajícího starší ženu z jedné strany.

 

 

Žena šla velmi pomalu a neohrabaně, ale opravdu nepotřebovala vozík. Jenže ani Romové se mezi sebou neshodnou, zda má Píša opravdové léčitelské schopnosti, nebo je všechno podvod. Část z těch, kteří tváří svůj čas v parku, už se pohádala s romským králem Robertem Botošem.

 

Podívejte se na reportáž:

 

epa TN.cz