Nehoda v Chorvatsku

Luxusní jachta shořela před zraky Čechů, na palubě bylo 13 lidí

Téma:

Páteční plavba výletní jachty kolem chorvatského pobřeží skončila nešťastně. Padesát metrů od pobřeží plavidlo zachvátily plameny, zatímco se na palubě nacházelo 13 pasažérů. Mezi prvními byli na místě požáru čeští filmaři Pavel Kopp a Adam Parma.

Čtyřicetimetrová jachta "Kanga" se plavila pod maltskou vlajkou zhruba 50 metrů od pobřeží chorvatského poloostrova Pelješac. Na palubě bylo 13 lidí - devět cestujících a čtyři členové posádky. "Na jadranském moři u poloostrova Pelješac vzplála v plamenech a hustém dýmu luxusní zbrusu nová jachta Kanga," popisují Češi okamžiky, kdy spatřili plavidlo v jedom ohni. 

 

Policie obdržela informace o požáru v 8:30 a na místo ihned vyrazili hasiči a záchranáři, kteří se k jachtě dopravili na lodi. Hasičské jednotky se kromě hašení požáru snažily zabránit také potopení jachty. "Posádka se zachránila a odjela na záchraném člunu, na místo přijela pobřežní hlídka, policie a hasiči, kteří s plameny bojovali," popisují Češi drama na palubě jachty.

 

Záchranáři evakuovali pasažéry do bezpečí. "Nikdo nebyl zraněn. Všichni lidé jachtu bezpečně opustili," řekl deníku Dnevnik mluvčí chorvatské policie.

 

 


Na místo dorazily i specializované jednotky kvůli riziku znečištění moře v případě úniku paliva. Podle kapitána 40metrové jachty je v nádrži zhruba 40 tun nafty. Momentálně probíhá vyšetřování příčiny požáru.

Související témata:
sei TN.cz