video doupě islamistů

Džihádisté si staví tajné tunely. Co tam skrývají? Nahlédněte dovnitř!

Exkluzivní náhled to tajných podzemních tunelů bojovníků takzvaného Islámského státu. Máme tak jedinečnou možnost podívat se do prostorů, kde doslova ve špíně přežívají desítky džihádistů.

Sestavu tajných tunelů objevili kurdští bojovníci včera, když prohledávali ruiny opuštěných domů bojovníků Islámského státu. Na video natočili část jeskynního komplexu, která džihádistům sloužila jako ubytovna.

 

V tunelech je zavedený rozvod elektřiny a vyrovnány pytle s pískem pro případ náletů. V ubytovacích částech panuje obrovský nepořádek, spacáky jsou naházeny ve špíně. Mezi nimi je možné vidět obaly od léků proti bolesti na předpis pocházejících z Británie.

 

 


Vidět je také místo, kde si islamisté připravují jídlo. Ani to žádnou přehnanou čistotou rozhodně netrpí. Nechybí všudypřítomné výtisky Koránu. Na dalších záběrech také můžeme vidět bedny zřejmě od americké munice.

 

 

Tunely ústí do několika domů v okolí tak, aby v případě odhalení podzemní sítě mohl obyvatelé tunelů bezpečně utéct. Z tohoto úkrytu vyhnaly islamisty nálety na blízké organizační centrum IS ve městě Tal Afar vzdáleném asi 45 kilometrů. Při odvetných francouzských náletech podle dostupných informací zemřelo 33 džihádistů.

Související témata:
jox TN.cz