Smrt na pódiu

VIDEO: Tragédie na festivalu! Vítr sfouknul pódium, DJ nepřežil!

Téma:

Povětrnostní podmínky zjevně podcenili pořadatelé festivalu Atmosphere v brazilském městě Esteio. Do konstrukce nad pódiem se opřel vítr, který ji rozfoukal jako kupku sena. Bohužel, těžké kusy konstrukce spadly na pódium a vážně zranily dýdžeje a další čtyři lidi. DJ Kaleb Freitas na následky zranění zemřel v nemocnici.

Video, které na festivalu natočili návštěvníci, už na internetu viděly miliony diváků. Zachycuje děsivý konec festivalu Atmosphere. Ukazuje zjevné podcenění počasí ze strany pořadatelů festivalu. Ti jej nechali pokračovat i navzdory velmi nepříznivému počasí, silnému větru, krupobití a neustávajícím větrům.

 

K tragédii došlo v neděli ve 14. hodin místního času. Na pódiu festivalu ve městě Esteio zrovna vystupoval DJ Kaleb Freitas, třicetiletý rodák z nedalekého města Porto Alegre. Padající trosky mu způsobily vážná zranění hlavy, kterým dýdžej po převozu do nemocnice podlehl. Další tři lidé byli zraněni.

 

Na místě bylo v době tragédie přibližně 5 tisíc lidí. Když se z místa snažili dostat, hrozilo, že vypukne panika a návštěvníci festivalu budou ušlapáni.

 

"Bylo to šílenství. Ta tragédie mohla být ještě mnohem horší. Všude létaly věci, byla tam panika," popsal situaci jeden z pořadatelů Sergio Bandoca.

 

 

Kamarádi na tragicky zesnulého muzikanta vzpomínají na sociálních sítích. "Měl jsi v sobě velkou vnitřní sílu a šarm, který oslnil spoustu lidí. Před necelými třemi týdny jsem ti říkal, že na tebe budou lidi vzpomínat díky tvému velkému úsměvu. Byl jsi skvělý muž. Tvůj úsměv představoval mír. Nikdo nezemře, pokud zůstane v lidských srdcích," napsal jeden z kamarádů.

 

 

"Anděl mého srdce, za všech okolností kamarádský. Jsme od přírody sobečtí a blízké nechceme ztrácet, ale tvůj čas, abys šel do Nebes, nadešel," vzpomíná Kalebova kamarádka Andressa.

 

Příčiny tragédie teď vyšetřuje místní policie. Pořadatelé se budou muset zodpovídat, proč nechali i přes nepříznivé počasí festival pokračovat.
 

Související témata:
vbo TN.cz