Mimozemšťané?

VIDEO ukazuje létající talíř těsně nad zemí! Je pravý, tvrdí úřady

Na internetu se znovu objevilo video, které ukazuje létající talíř, jak se vznáší těsně nad zemí. I podle úřadů a odborníků nejde o upravené záběry. Jenže za tím nestojí mimozemšťané a všechno je úplně jinak.

Létající talíř, který se vznáší pár metrů nad zemí. Uvnitř pilot v helmě, který dokáže letounem jen neobratně manipulovat. Právě takové záběry se znovu začaly šířit sociálními sítěmi. Zatímco ufologové jásají, vojenští historici senzaci vyvrací. Píše o tom portál Express.co.uk.

 

Jde totiž o letoun, který byl postaven v rámci přísně tajného projektu s názvem Avrocar. Na jeho vývoji spolupracovali američtí a kanadští technici v době studené války. Představili stříbřitý talíř, poháněný třemi plynovými turbínami uprostřed.

 

Nejdříve projekt podporovala kanadská vláda, výsledky ale neodpovídaly nákladům. Poté letoun i se schématy odkoupili Američané, kteří požadovali podzvukové plavidlo. Mělo se pohybovat těsně nad zemí mimo dosah radarů, ale v případě potřeby být schopno se vznést do výšky a vyvinout nadzvukovou rychlost.

 

 

To se ale nepovedlo, Avrocar bylo jen takové vznášedlo. A nakonec v roce 1961 došly i peníze. I přesto letoun inspiroval mnoho dalších projektů. Plavidlo vypadalo stejně jako legendární létající talíř UFO, a tak vzbuzuje pozornost dodnes. Více čtěte zde.

Související témata:
epa TN.cz